Sakaryaspor sezonun ilk antrenmanını Rüstemler Tesisleri'nde gerçekleştirdi. Bu sezon Spor Toto 1. Lig'de mücadele edecek olan yeşil-siyahlılar ilk antrenmanını teknik direktör İlker Püren önderliğinde yaptı.

24 kişiyle başlayan antrenmana yeni transferler Cihan Topaloğlu ve Hakan Yavuz ile geçtiğimiz sezon kadroda yer alan 14 futbolcu ve 8 alt yapı oyuncusu katıldı. Yeşil-siyahlıların transferini gerçekleştirdiği Donkor ve Nalepa’nın ise antrenmanlara yarın katılması bekleniyor.

Yeşil-siyahlı takım çalışmalarına kısa bir yürüyüşün ardından ısınma hareketleriyle devam etti. Takım ısınma hareketlerinin ardından kondisyon çalışmalarıyla antrenmanı tamamladı.

Antrenman öncesi konuşan teknik adam İlker Püren, kamp açılışlarını evlerinde yaptıklarını ikinci etap çalışmalarını ise Bolu’da yapacaklarını aktardı. Püren, transferlerin devam ettiğine değinerek ilerleyen günlerde yeni oyuncuların takımla buluşacağını aktardı.

“Sakaryaspor camiasını hedeflediği doğrultuda süper lige taşıyabiliriz”
Yeşil-siyahlı takımın yeni sezon için transferini gerçekleştirdiği Hakan Yavuz, “Sakaryaspor camiasını hedeflediği doğrultuda Süper Lig'e taşıyabiliriz. Camianın bir parçası olduğum için çok mutluyum ben de hem kendi hedeflerime hem de Sakaryaspor camiası ve taraftarı için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.