Minik Zayn yine şaşırttı Minik Zayn yine şaşırttı

Yıldız, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"Bu günlerde maalesef sokak hayvanları hakkında Konyadan aldığımız olumsuz haberler herkesi  çok üzdü. Umarım bir daha benzer haberler almayız. Bu günlerde yaşadığımız soğuk kış mevsiminde kendimizi nasıl soğuğa karşı koruyorsak, sokak ta yaşayan hayvanları kedi, köpek yardıma ihtiyaç duyan can dostlarını unutmayalım. Biz insanlar aynı çevreyi paylaştığımız sokak hayvanlarına karşı küçük dokunuşlarla onların bu soğuk kış günlerini daha kolay atlatmalarına yardımcı olabiliriz. Ülkemizde yılda 7.7 milyon ton dan fazla gıda israf edildiğini unutmayalım. Çevreyi kirletmeden uygun alanlara koyacağımız yem ve su kaplarıyla onların karınlarını rahatlıkla doyurabiliriz. Hatta uygun yerlere koymuş olduğumuz o yem ve de su kaplarından yabani kuşlar da faydalanacaktır.

Çöpe atacağınız gıdaları sağlıklı olanlarını seçip sokak hayvanlarına verebilirsiniz. Sokak hayvanlarına taze, temiz yiyecek ve su sağlamak, soğukta hayatta kalmalarına yardımcı olabilir, çünkü akşam yemeğini yemek için daha az enerji kullanmaları gerekecek. İyi beslenmiş bir hayvan, hastalık ve enfeksiyonlarla savaşmak için daha hazırlıklıdır. Sıcaklıklar düştüğünde donma olasılığı daha yüksek olduğundan, konserve yiyeceklerden uzak durun. Ve aynı nedenle su kaplarını da sık sık kontrol edin.

Soğuk kış günlerinde özellikle kediler ısınmak için araçların bir şekilde motor kısmına girebiliyorlar . Araçlarımızı çalıştırmadan mutlaka genel kontrol dan geçirmek ya da kaputa vurarak , istenmeyen bu tip kazaların önüne geçilecektir.

Geçmişi araştırırsanız atalarımız yaban kuşlarına bile yuvalar yapmışlardı. Biz onların torunları olarak yaşadığımız yüz yıllın teknolojisini kullanarak daha iyisini yapmalıyız. Hayvanı eve getirmek bir seçenek değilse, samanla kaplı sağlam bir karton kutu gibi bir barınak sağlayarak soğukta hayatta kalmaları
na yardımcı olabilirsiniz. Havlu ve battaniyelerle uğraşmayın, çünkü bunlar fırtınada ıslanacak ve donacaktır.

Yapmış olduğunuz yardımlardan dolayı sizler de ,sokak hayvanlarına yaptığınız yardımlardan can dostları faydalandıkça çok mutlu olacaksınız. Sizlere ve can dostlarına sağlıklı mutlu, huzurlu güzel günler dilerim."