Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Aydın Bahar, bazı Suriyelilerin sosyal medya üzerinden 12-17 Eylül günleri arası çalıştıkları yerlerde iş bırakma eyleminde bulunması çağrısına sert tepki gösterdi. Aydın, "Suriyeliler, ülkemizde bizi tehdit ediyor. Hem ülke kaynaklarımızı kurutup hem de Türk Siyasetine, Türk Devletine, Türk Milletine, Türk İşverenine rest çekenlere “canınız cehenneme” diyeceğiz." dedi.

Fuat Koçer

Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Aydın Bahar, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yaşayan Suriyelilerin, 12-17 Eylül tarihleri arasında iş bırakma eylemi yapacakları yönünde tehdit mesajları attıklarını öne sürdü. Suriyeli sığınmacıların Türkiye’de bulunmasını “örtülü istila” olarak nitelendiren Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Aydın Bahar, yazılı bir basın açıklaması yaptı. 

x1x1-4

Zafer Partisi’nin iktidara gelmesi durumunda ilk iş olarak Suriyelileri ülkelerine göndereceklerini belirten Bahar, açıklamasında şunları söyledi:

"Ülkemizdeki örtülü istila, artık neredeyse açık işgale dönüştü. Geçtiğimiz günlerde sığınmacı kampında isyan ederek konteyner yakan sığınmacılar şimdi de açıkça tehditlere başladılar. Suriye’nin kuzeyinde bayrağımızı yaktılar. 

Türkiye’de öldürülen bir Suriyeli’nin cenazesi sonrası “biz de kan dökeceğiz” diye kin kusan paylaşımlarda bulunuyorlar. Bu vatan kaçkınlarının gerçek yüzleri ortaya çıkarıyor.

Son olarak istilaya karşı çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın  Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın tutuklanması çağrısı yapıyorlar. 12-17 Eylül arası için Türkiye’de çalıştıkları yerlerde iş bırakma tehdidinde bulundular! 

Aziz Türk Milleti bilmelidir ki bu hainler Saray kurumlarının ve Türk düşmanlarının Genel Başkanımız Ümit Özdağ’a olan nefretinden cüret buluyorlar! Fakat her birini ülkelerine gönderene dek mücadelemiz Millet adına sürecek!

Başkan Keleş: Kimse partimize milletçilik dersi veremez Başkan Keleş: Kimse partimize milletçilik dersi veremez

Ülkemizde bizi tehdit edip devlete, millete ve Türk siyasetine meydan okuyanlar haddini bilsin! Türk düşmanı satılık kalemlere ve yolun sonundaki iktidara güvenmesin! Millet gereğini sandıkta yapacak. Zafer Partisi sandıkta artık bu çığrından çıkan ihaneti sonlandıracak!

x3-2

İş bırakma, grev; demokrasilerde çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebidir. Anayasal haktır! Anayasa’ya ve Türk Hukuku’na aykırı olarak vatanımıza çöreklenenler ise siyasi taleplerle, vatanseverleri hedef alarak işverenleri tehdit ediyorlar. Türk Milleti’nin iradesine meydan okuyorlar. Siyasetimizi dizayn etmeye kalkıyorlar! Hadlerini hukuk içinde bildireceğiz. Bir numaralı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle seçimden sonra derhal hepsini göndereceğiz.

Bunları ucuz iş gücü olarak görüp Türk işçisi yerine işe alanlara sesleniyorum! Bu tehdidin sadece bir başlangıç olduğunu görün! İşyerlerinizle ve ticaretinizle ilgili en kritik zamanlarda bu vatansızlar hak, hukuk, ahde vefa tanımayacaklardır. Şartlar oluşunca iş bırakmanın çok ötesinde zararlar görürsünüz! Türk vatandaşlarını çalıştırın. Kendiniz biraz daha fazla çalışın…

Fakat bilinmelidir ki biz Suriyelilerin, Afganların emek sömürüsü ile insanlık dışı koşullarda çalıştırılmalarına da karşıyız. Biz milyonlarca Suriyeli, Afgan, Pakistanlı vatanlarına insani koşullarda dönsünler istiyoruz.

Öte yandan hem ülke kaynaklarımızı kurutup hem de Türk Siyasetine, Türk Devletine, Türk Milletine, Türk İşverenine rest çekenlere “canınız cehenneme” diyeceğiz."