Son dönemde Türkiye'yi ağır şekilde etkileyen zam yağmurundan Meclis lokantası da nasibini aldı. Yüzde 50'ye varan zammın geldiği Meclis lokantasında kuzu kavurmanın fiyatının 25 liraya, tavuk yemeği 15 liraya, sütlaç gibi tatlıların fiyatı da 10 liraya yükseldi. Maaşları temmuz ayında 56 bin liraya yükselen vekiller artık çorba için de 1 lira fazla ödemek zorunda.

Zam yağmurundan sonunda Meclis lokantası da etkilendi. Meclis restoranlarındaki yemeklere yüzde 50'ye varan oranlarda zam geldi. Son zamla birlikte dana kavurma yemeğinin porsiyon fiyatı 22 liraya yükseldi.

KUZU KAVURMA 25 LİRAYA YÜKSELDİ
Restoranın en pahalı yemekleri arasında bulunan kuzu kavurmanın fiyatı, yeni zamla birlikte 18 liradan 25 liraya yükseldi. Ciğer-şiş ızgara ve kuzu şiş de 25 lira oldu. Sözcü'de yer alan habere göre tavuk yemeğinin porsiyon fiyatı 4 lira artarak 15 liraya, pide 15, sütlaç gibi tatlıların fiyatı da 10 liraya yükseldi.

SATSO Meclis Başkanlığı seçimi 7 Ekim'de SATSO Meclis Başkanlığı seçimi 7 Ekim'de

ÇORBAYA 1 TL ZAM
Öte yandan çorba fiyatlarına da 1 lira zam geldi. Meclis'teki çay ocaklarına da bir süre önce zam gelmiş ve Türk kahvesi 1.5 TL'den 2 liraya, soda 1.75 liradan 2 liraya çıkarılmış, çay fiyatı ise 1 lira olarak kalmıştı. Piyasaya göre çok ucuz olan TBMM lokantasındaki personel memur olduğu ve elektrik, su, kira gibi masraflar da bütçeden ödendiği için, sunulan yemekler maliyetine satılıyor.

MİLLETVEKİLİ MAAŞI 56 BİN LİRA
Milletvekilleri her gün ziyaretlerine gelen çok sayıdaki seçmenine yemek ısmarlarken, fiyatlar da en düşük seviyede tutuluyor. TBMM'de halen Milletvekilleri, gazeteciler, seçmenler ve personele hizmet veren 8 lokanta bulunuyor. Milletvekillerinin maaşları yapılan zam ile birlikte temmuz ayında 40 bin liradan 56 bin liraya yükseldi.