Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Devlet Konservatuvarı, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümü dolayısıyla düzenlediği özel anma konserinde Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirdi. “10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri” etkinliğine katılanlar unutulmaz bir akşam yaşadı.

SAÜ Devlet Konservatuvarı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılı dolayısıyla özel bir programa imza attı. SAÜ Devlet Konservatuvarı’ndan Öğr. Gör. Erhan Bayram ve Arş. Gör. Özge Zeybek tarafından düzenlenen konserde Atatürk’ün dinlemeyi sevdiği şarkılar seslendirildi. SAÜ Turgut Özal Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri” etkinliğine, Rektör Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nilgün Sazak ve çok sayıda davetli katıldı.

Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan repertuvarda SAÜ Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü Arş. Gör. Özge Zeybek, Kadri Ersoy Gürsel, Nafiye Özlem Aytaç eserleri seslendirdi. Sarı Zeybek ve Çakal Çökerten Zeybeği türküleri eşliğinde İsmail Girgin ve Elif Zeynep Kol folklorik kıyafetlerle zeybek oynayarak sahne aldı.

Yoğun ilginin gösterildiği konser, katılımcılara teşekkür belgesi verilmesinin ardından sona erdi.