Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanında yapımına başlanan ve bir yıl içinde tamamlanan, Türkiye'de bir benzeri olmayan 106 Yataklı Acil Durum Hastanesi bugün itibari ile hasta kabulüne başladı.

Acil serviste hasta kabulüne başlayan 106 Yataklı Acil Durum Hastanesi'nin yoğun bakım ve diğer kısımlarının da bir kaç gün içerisinde hizmete alınacağı bilgisine ulaşıldı. Hastane içerisindeki tesisat, ekipman ve cihazların tek tek denendikten sonra kısım kısım hizmete alınacağı açıklandı. 

Acil Durum Hastanesi planlan projeye göre 100 olan kapasite 150'ye çıkarılarak yoğun bakım ünitesine çevrilebilecek.

Dijitalin kullanılmasında AK Parti lokomotif oldu Dijitalin kullanılmasında AK Parti lokomotif oldu

HAYALDİ, GERÇEK OLDU!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Huzur buluyorum” dediği Sakarya’ya hastanenin yapılması için talimat verdiği, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın desteklerini esirgemediği, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay’ın yapılmasında büyük emek verdiği, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin her aşamasında katkı sağladığı, Türkiye’de bir benzeri olmayan 106 Yataklı Acil Durum Hastanesi hizmete girdi.

Hiç gündemde yok iken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un girişimleriyle Sakarya’ya kazandırılan hastane yoğun bakım başta olmak üzere ilimizdeki sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacak. Konum olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanında inşa edilen hastane bir tek Sakarya’nın değil, bölgeye de ciddi anlamda hizmet verecek.