Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Pazartesi günü gündeme gelecek taksi durağı ihalesiyle ilgili Adapazarı Toyota Hastanesine Taksi durağı oluşturulması ile Sapanca Uzunkum ve Fevziye Mahallesi ile Kocaali ilçesine 6 ticari taksi plakası verilmesi görüşülecek.

Her kursta ayrı bir meziyet var Her kursta ayrı bir meziyet var

İlgili meclis gündem maddeleri şu şekilde:

 Ulaşım Dairesi Başkanlığının, Sapanca Uzunkum Taksi Durağında 4 adet, Sapanca Kırkpınar Taksi Durağında 5 adet, Sapanca İstasyon Taksi Durağında faaliyet göstermesi için 4 adet yeni tahditli ticari taksi plakası verilmesi ve 10 yıl süreli durak yeri kiralaması ihalesi yapılması için Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesine ilişkin 14.09. 2023 tarihli ve 99625 sayılı yazısı.

 Ulaşım Dairesi Başkanlığının, Sapanca Fevziye Taksi Durağında faaliyet göstermesi için 2 (iki) adet yeni tahditli ticari taksi plakası verilmesi ve 10 yıl süreli durak yeri kiralaması ihalesi yapılması için Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesine ilişkin 29.09.2023 tarihli ve 101618 sayılı yazısı.


 Ulaşım Dairesi Başkanlığının, Kocaali İlçesinde kayıtlı 6 adet ticari taksi plakasının faaliyet göstermesi için Kocaali Hastane Taksi Durağı oluşturulması, 5 adet ticari taksi plakasının faaliyet göstermesi için Kocaali Kirazlı Taksi Durağı oluşturulması ve taksi duraklarının 10 yıl süreli kiraya verilmesi ihalesi yapılması için Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesine ilişkin 14.09.2023 tarihli ve 99626 sayılı yazısı.

Ulaşım Dairesi Başkanlığının, Merkez İlçelere kayıtlı 5 adet T plakanın (Taksi Dolmuş, Ticari Taksi) faaliyet göstermesi için Toyota Hastanesi Taksi Durağı oluşturulması ve taksi durağının 10 yıl süreli kiraya verilmesi ihalesi yapılması için Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesine ilişkin 14.09.2023 tarihli ve 99627 sayılı yazısı.