30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü Sakarya’da gerçekleştirilen törenlerle kutlandı.

30 Ağustos'ta zaferle neticelenen Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 100’üncü yıl dönümü ve Zafer Bayramı, Sakarya’da kutlanmaya başladı.

Başkan Işıksu: Projenin sonuna kadar arkasındayım Başkan Işıksu: Projenin sonuna kadar arkasındayım

Gün boyu sürecek olan kutlama ve törenler, Sakarya Valilik Kampüsünde düzenlenen çelenk töreniyle başladı. Valilik makamında tebriklerin kabulü sonrasında kutlamalar Adapazarı Kültür Merkezi önünde devam etti.

Kutlama törenine; Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım başta olmak üzere Garnizon Komutanı Albay Fahri Can, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Levent Tunç, gaziler, kurum ve kuruluşların müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşlar ellerinde bayraklarla kutlamalara eşlik ederken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı okundu. Yapılan konuşmaların devamında kurum ve kuruşlara ait araçlar kortej eşliğinde alandan geçerek protokolü selamladı. Selamlama sonrasında program sona erdi.

Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) yapılan kutlamaların ardından saat 19.30’da ise Fener Alayı yürüyüşü gerçekleşecek. Yürüyüş, Çark Caddesi başından başlayıp Demokrasi Meydanı’nda son bulacak.

4108dca5-5eeb-4856-ba95-12f71d2110592bafe742-4ee6-49dd-a16d-57933fe0df4b