Sakarya'da uyuşturucu kullanımına yönelik operasyonlar devam ediyor.

D-100'de iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı D-100'de iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı

Bu kapsamda Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler Akyazı, Adapazarı, Erenler ve Ferizli ilçelerinde operasyonlar gerçekleştirdi.

Akyazı ilçesindeki operasyonda İ.K. isimli şahsın uyuşturucu ticareti yaptığı duyumunu alan jandarma ekipleri, şahsın ikametine operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda 6 kilogram kubar esrar, 2 adet hassas terazi, 2 gram metamfetamin ve 1 adet esrar öğütme aparatı ele geçirilirken, İ.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Adapazarı, Erenler ve Ferizli İlçe Jandarma Komutanlıklarınca yürütülen uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında; 4 gram Kubar Esrar, 53 gram bonzai ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 4 şahıs hakkında işlem yapıldı. 

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sakarya İl Jandarma Komutanlığı olarak suç ve suç unsurlarının her türlüsüyle mücadelemiz devam edecek olup, çocuklarımızın geleceğini karartan zehir tacirlerine karşı mücadelemize vatandaşlarımızın daha fazla katkı vermelerini bekliyoruz. Çocuklarımızı ve geleceğimizi uyuşturucu illetinden ancak el ele verirsek kurtarabiliriz. Her ihbar bizim için değerlidir." denildi.