Bugün TBMM'de başlayan bütçe görüşmeleri parti liderleri ve milletvekilleri tarafından ilgiyle takip ediliyor. Görüşmelere katılan MHP lideri Devlet Bahçeli, bir ara Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP'li Akbay'dan Adapazarı'nın kentsel simgeleri açıklaması CHP'li Akbay'dan Adapazarı'nın kentsel simgeleri açıklaması

"TERCİHİM SINIF ARKADAŞIMDAN YANA OLUR"
6'lı masanın cumhurbaşkanlığı adaylığı için anket yapacağı iddialarına ilişkin de konuşan MHP lideri Bahçeli, "Ankette kim çıkarsa ona karar verelim, siz de katılır mısınız?' dediler. Ben henüz cevap vermedim. Eğer birisi ankette bana gelirse, 'Siz bu ankette kime evet dersiniz?' derse, tercihim sınıf arkadaşımdan yana olur" ifadelerini kullandı.

"O ZAMANLAR GANDHİ'YE BENZETİLİRDİ"
MHP lideri Bahçeli, yıllar önce yaptığı bir açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Akademisi'nde sınıf arkadaşı olduğunu söylemişti. Yıllar önce bu konu hakkında konuşan Bahçeli, Kılıçdaroğlu için "O zaman meşhur Gandhi'ye benzetir bir üslupla ona öyle yumuşak güç atfettiler. Onu yaparken hitabeti de güzeldi. Eğer 3 cümleyi aynı şekilde tekrarlamazsa çok net konuşuyor demektir. Ama aynı şeyi tekrarlar cümle olarak, o bakımdan siyasete girdiği dönemlerdeki Sayın Kılıçdaroğlu şimdi yok" demişti.