Sapanca ilçesinde düzenlenen Ultra Dağ Maratonu "Shinrin Yoku - Orman Banyosu" sloganıyla bu yıl 8. kez koşuldu.

Bu yıl 8'inci kez düzenlenen Sapanca Ultra Dağ Maratonu, 6K Sapanca Race , 13K Sapanca Trail, 21K Sapanca Short Trail, 40K Sapanca Medium Trail ve 60K NG Sapanca Ultra Maratonu parkurları olmak üzere 5 farklı parkurdan oluştu.

Artan ilgi sebebiyle sınırlı kontenjanla gerçekleşen maratona, 18 farklı ülkeden, 730 sporsever katıldı. Maraton, Ultra Dağ Maratonu yarışmacıların 10'dan geri saymasıyla start aldı. Doğanın kalbinde, maviden yeşile Sapanca'nın tüm güzelliklerini deneyimleyerek Shinrin Yoku -Orman Banyosu sloganıyla gerçekleşen organizasyonda, sporcular keyifli manzaralar eşliğinde doğanın renkleri ile koşma imkanı yakaladı.

Maratona Almanya'dan katılan sosyal medya fenomeni Franziska Niehus (28), " 8. Ultra maratonundayız harika bir yer. Spor ve doğayı seviyoruz. Buraya herkes gelebilir. Bugün  ben 13K koştum normalde pek koşmam. Hava bugün biraz yağmurluydu ama başardım. Ben bugün yalnız değilim. Yeni bir kadın kardeşlerimle birlikte kadın destek gurubu olarak burdayız" dedi.

6K kadınlar birincisi Elif Köroğlu, "yarış güzeldi. Biraz yağmurla başladı sonra açtı. Keyifli bir yarıştı. Hersene katılacağım" ifadelerini kullandı.

Malatya maçının biletleri satışa çıkıyor Malatya maçının biletleri satışa çıkıyor

Kendisi rus olan ancak Türk vatandaşı olan 21K kadınlar birincisi Rezeda Galyamova (49), "yarış çok güzeldi ve hiç kaybolmadım. Parkur güzel, hava güzel ve saha güzel daha ne olsun. Ben  İstambul'da yaşıyorum. Herkese teşekkür ederim" dedi.

Maratona Yalova'dan 5 yıldır katıldığını belirten Orhan Güler, "Göl ve muhteşem doğası ile harika parkurlar var burada herkesin katılmasını isterim" diye konuştu.

Yarış sonunda dereceye girenlere start alanında oluşturulan platformda madalya ve çeşitli hediyeler verildi.