Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis bölümündeki havalandırma, enerji, makine dairelerinin bulunduğu alanda yer alan cihazlardan gelen sesle alakalı bir durumu sosyal medya hesabından duyurdu.

Yıldız'dan hayvanları koruma günü mesajı Yıldız'dan hayvanları koruma günü mesajı

Aynı zamanda Güllük Mahalle Muhtarı olan Erdal Erdem, kendi mahalle sınırlarında bulunan hastanenin acil servisinden gelen yüksek sesle alakalı bilgi verdi.

CİMER’e durumu aktararak şikayette bulunan ve gelen cevabı paylaşan Erdem, “SEAH Araştırma Merkez Kampüsü içerisinde yapılan acil durum hastanesinden gelen çevremizi rahatsız eden ses ile ilgili yaklaşık bir (1) yılı aşkın süredir yaptığımız müracaatlar neticesinde son durum….En kısa zamanda yapılması Dileğiyle..” diye yazdı


Gelen cevapta ise, “Başvuru konusuna istinaden ilgili birim amirinden alınan yazılı bilgiye göre; havalandırma sisteminden çıkan gürültünün azaltılmasına yönelik istasyon işlemi için firmalar ile görüşülmüş gerekli fizibilite çalışmaları yapılmış, çıkan yaklaşık maliyet ve evrakları hazırlanarak bakanlıktan gerekli ödenek talep edilmek üzere 21.08. 2023 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilmiştir. Gerekli ödenek tahsisi edilmesi akabinde iyileştirme çalışmaları yapılacaktır. Bilgilerinize. Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü > Sakarya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği” ifadeleri yer aldı.

medyabar