Ada Hayat kapsamında yıkılacak olan Adapazarı Belediyesi hizmet binasından son kamyonda yola çıktı. Duygu dolu anlar yaşanan o anlarda Halk54 kayıtta idi.

Adapazarı Belediyesi’nin prestijli projesi Ada Hayat’ta geri sayım bütün hızıyla sürüyor. Daha önce banka ve vergi dairesi binası olarak bilinen 5 katlı binanın yıkımından sonra Adapazarı Belediyesi hizmet binasında da taşınma işlemi tamamlandı. Halk54 kamerasının kayıtta olduğu o anlarda son kamyonu yükleyen personel belediye hizmet binasının kapısını kilitledi. Adapazarı Belediyesi Pazartesi günü yeni hizmet binasında vatandaşlara ‘hoş geldiniz’ diyecek.

SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi SGK ile anlaşıyor SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi SGK ile anlaşıyor

70ebac2a-6d18-472a-a443-f3fce7cdbd47

Ada Hayat Projesi’nin en zorlu kısmı olan Hilmi Kayın İş Merkezi’nde de tahliye işlemleri sürüyor. Binanın üst katlarındaki işyerleri boşaltılırken, alt kısmında bulunan işyerleri ise önümüzdeki Kurban Bayramı sonrasında boşaltılacak. Türkiye’de ilk kez yüzde 99 oranında mutabakatla hayata geçirilecek olan proje kapsamında kiracıların bulunduğu Hilmi Kayın İş Merkezi kurban Bayramı sonrasında tamamen boşaltılmış olacak. Bilindiği gibi 7 Temmuz günü ise Ada Hayat Projesi’nin ihalesi basına açık şekilde Adapazarı Orhangazi Kültür merkezi’nde yapılacak.

43877d8e-a127-43ab-bf00-566bd6ddab8d