Adapazarı Karakamış Mahallesi’nde iş insanı Serkan Uzun’a ait Entegre Kurban Kesme Merkezi’nde hijyen ve İslami koşullarda çok sayıda kurban kesildi.

Sakarya sakin bir Kurban Bayramı geçirirken Adapazarı Karakamış Mahallesi’nde bulunan Entegre Kurban Kesme Merkezi’nde onlarca kurban işini bilen uzman kasaplar tarafından hijyen ve İslami koşullara uygun kesildi. Kurban kesimin işini bilen uzman bir ekip tarafından yapılmasının önemine işaret eden iş insanı Serkan Uzun, “Öncelikle kurban hiçbir şekilde inceltilmemelidir. Yine kurban olacak hayvanın yaş, sakatlık, sağlık açısından da hiçbir sıkıntısı olmaması gerekiyor. Kurban İslami koşullara göre kestikten sonra derisinin yüzülmesinde usta olmak lazım. Deride olabilecek bıçak kaçakları milli servete verilen zarardır” dedi.

Sakarya Barosu'nda Genel Kurul heyecanı Sakarya Barosu'nda Genel Kurul heyecanı

Uzun zamandır Entegre Kurban Kesme Merkezi’nde kurban kestirdiğini belirten Salih Kurtulan ise, “ Eskiden kendimiz kurban keserdik. Büyük çile çekerdik. Şimdi kurbanı alıyoruz. Biz çayımızı içerken kurbanımızı kesiyorlar, yüzüyorlar. Tartıdan tartıp eşit miktarlarda poşetlerde bize veriyorlar. Çayımızı yemeğimizi yerken bütün bunlar oluyor. Çok memnunuz” derdi.