Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı'nı daha erişilebilir ve modern bir şehir yapma yolunda önemli bir adım daha atıyor. 2022 yılında başlatılan SGK Köprülü Kavşak projesinin bir parçası olarak planlanan asansörlü üst geçit, şehrin ilklerinden olacak. Daha önce ihaleye çıkan proje için tekrar ihaleye çıkıldı ve ihale tarihi belirlendi ve ayrıntılar kamuoyu ile paylaşıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 2023 yılında yapılan Ekim ayı meclis toplantısında bu heyecan verici projeyi duyurmuştu. Asansörlü üst geçit, Adapazarı'nda yaşayanlar için önemli bir kolaylık sağlayacak ve şehirdeki trafik akışını kesintisiz hale getirecek. İhale süreci, 11 Mart saat 10.30'da son tekliflerin alınmasıyla resmen başlayacak.

Otomobilin bagajında sehpa taşıyan vatandaşı görenler dönüp bir daha baktı Otomobilin bagajında sehpa taşıyan vatandaşı görenler dönüp bir daha baktı

Kazanan firmanın 20 gün içinde yer teslimi alması ve projeye başlaması bekleniyor. Üst geçidin inşası için öngörülen süre ise yer tesliminden itibaren 8 ay olarak planlandı.