Çelik: El ele gönül gönüle bu süreci tamamlayacağız Çelik: El ele gönül gönüle bu süreci tamamlayacağız

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle sosyal medya üzerinden paylaşım yapan AK Parti Arifiye Belediye Başkan Aday Adayı Salih Kaya Engellilere yönelik açıkladığı proje ile dikkat çekti. AK Parti Arifiye Belediye Başkan Aday Adayı Salih Kaya, “Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır. Bu mücadelelerinde onların yanında yer almak, onları teşvik etmek, yaşadığımız hayatı omuz omuza bir birimize destek olarak sürdürmek hepimizin öncelikli sorumlulukları arasında yer almaktadır” dedi.

Kaya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle heyecan duyduğu bir projeyi paylaşmak istediğini belirttiği açıklamada, “Arifiye ilçemizde 18 yaş altı 8.831 öğrenci bulunmakta. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile paydaş olarak tüm öğrencilerimize ve ardından vatandaşlarımıza yönelik dezavantajlı insanlarla empati yapabilecekleri, onların yaşadığı zorlukları tecrübe edebilecekleri bir simülasyonun olduğu alanı ilçemize kazandırmak istiyoruz” dedi.

Kaya açıklamasının devamında, “Bu proje ile karanlık bir ortamda günlük alışkanlıkların nasıl sürdürülebilir olduğunu tecrübe edebilecek, dezavantajlı vatandaşlarımızın yaşadığı zorluklara karşı empati geliştirebileceğiz. Örneğin karanlık bir ortamda tekerlekli sandalye ile market alış verişinin nasıl yapılacağı, trafikte ve yolda yürürken nelere dikkat edilmesi gerektiği tecrübe edilecek. Ayrıca bu merkezde kendilerine vereceğimiz özel kartlar ile sadece dezavantajlı vatandaşlarımıza yönelik eğitim, spor, eğlence alanları yer alacak ve eğitsel dokusal, işitsel ve duyusal alanlarda zaman geçirirken kişisel gelişimlerin sağlanabileceği bölümler olacaktır” dedi.