3 Mayıs Cuma akşamı  Atatürkçü Düşünce Derneği  Sakarya Şubesi 30.yılını büyük bir katılımla, Sakarya Kafkas Kültür Derneği salonunda kutladı. Kutlama yemeğine; Sakarya Barosu,  sivil toplum örgütleri, sendika ve parti liderlerinin yanı sıra öğretmenler, iş insanları , emekliler ve gençler katıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya şube başkanı Sebahat Demirtaş ve yönetim kurulu üyeleri Vildan Ertem,Handan Köksaloğlu,Tamer Hamdemir,Mustafa Onuş,Muharrem Topçuoğlu,Filiz Sezer,  Üye Hülya  Bostancı ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Aslıhan Ateş gecede hazır bulundular ve konukları karşıladılar. 

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya şube başkanı Sebahat Demirtaş, açılış konuşmasında geceye gösterilen yoğun ilgiye teşekkür etti. Atatürkçülerin Atatürk ilke ve devrimlerine mutlaka sahip çıkması gerektiğine vurgu yaparak,  bu amaçla aktif çalışmak için herkesi Atatürkçü Düşünce Derneği'ne üye olmaya davet etti. Atatürkçülük felsefesinin, her alanda hayata geçirilmesinin çok önemli olduğunu, bu nedenle çalışkan ve donanımlı olmanın gerekliliğine dikkat çekti.   Önceki dönem Başkan ve yöneticilerine derneğin amaçlarına  uygun emeklerinden dolayı teşekkür ederek saygılarını dile getirdi. Uzun yıllar dernek başkanlığı yapmış  ve ilerleyen yaşına rağmen hala dernek çalışmalarında her an yöneticilere yardımlarını esirgemeyen Sn.Berrin Ergin'e ayrıca teşekkür etti.  Gecede, ses düzenini Sefer Beyenal hazırladı. Sakarya Akademik Kültür  Sanat Derneği üyelerinden emekli öğretmen Ali Özer uduyla, Mehmet Öncel sesiyle geceye renk katarken, Akerdeon da Ertan Özer ve Firdevs Çelikel'in buğulu sesi, klavyede Namık Durucan ve Kemal Dumanlıova'nın Tanju Okan tarzı sesi konukların büyük beğenisini topladı. Ayrıca Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Aslıhan Ateş, gitarıyla konuklara diğer ilgi alanını göstermiş oldu. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı 2. birleşimi gerçekleştirildi Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı 2. birleşimi gerçekleştirildi

Atatürkçü Düşünce Derneği  Sakarya Şube başkanı Sebahat Demirtaş günün anısına müzikle geceye katkı sunan her sanatçıya; Köy Enstitüleri  kurucularından İsmail Hakkı Tonguç 'un oğlu Engin Tonguç' un yazdığı "Umut Yolu" adlı çok anlamlı kitabını armağan etti. "Artık eskisi gibi birbirimize kitap armağan etmeliyiz." dedi.

Ayrıca Sebahat Demirtaş  gecede; Derneğe üyelik başvurusunda bulunan başta Eğitim İş Sakarya Şube başkanı Özgür Demirdaş olmak üzere 12 genç  öğretmene Atatürk rozetlerini taktı. 
Gecenin ilerleyen  saatlerinde dernek yönetici ve üyeleri tarafından 30.yıl pastası kesildi. Halaylar ve oyunların ardından Parla, Gençlik, Onuncu yıl ve İzmir Marşlarıyla gece son buldu.

E6468756 94Fc 45Ca Bc53 636Fba356A42Ee7E44A9 D36E 49A4 Ba7E 973E190A59D22386A2F7 2454 4E6D 83B4 31321Bf20457D95F3C69 Dab1 4Ea8 88B1 Adb74C38F670