Bir süredir ilçe ziyaretleri gerçekleştiren AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve heyeti ilçe ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Akyazı İlçesine İç İşleri Bakanlığı tarafından yeni atanan İlçe Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki’ ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Devam eden ziyarette Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Akyazı Belediyesi’nin sürdürmüş ve gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları yerinde ziyaret ederek yapılan çalışmaları incelediler.

İl Kadın Kolları gerçekleştirmiş olduğu Akyazı ilçe ziyaretinin devamında AK Parti Akyazı İlçe başkanı Mesut Ekrem’i makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dilediler. Ardından Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ı makamında ziyarette bulunup faaliyet ve projeler hakkında bilgi aldılar.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları Doğu Marmara Kalkınma ajansının mali desteği ile şehrimizde hatta ülkemizde ilk defa kurulmuş Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Ekrem Yüce’nin vizyon ve projelerinden bir tanesi olan, eğitim arge, danışmanlık ve üretim faaliyetlerini bünyesinde barındıran, ayrıca tarıma elverişsiz bir arazinin tarıma kazandırılması amacıyla 27 bin metre² alan üzerinde yıl boyu üretime imkan veren topraksız tarım tekniği ile yedi çeşit domatesin yetiştirildiği Seracılık Mükemmeliyet Merkezini ziyaret eden AK Kadınlar, yapılan bu projenin ne denli faydalı olduğunu yerinde gördüler.

Programlarına devam eden Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve yönetimi Büyükşehir Belediyesi öz kaynakları ile birlikte yapılan Akyazı genelinde 280 bin tonun üzerinde asfalt kullanılarak yenilenen yolları incelendi. Akyazı’nın yüksek kesimlerindeki mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından 200 bin tonun üzerinde beton yol çalışmasının tamamlanan bölgelerinde incelemelerine devam ettiler.

Başkan Turan ve yönetimi Büyükşehir Belediyesine ait teknolojinin en son imkânlarını kullanarak modern bir şekilde kurulan tesiste incelemelerde bulundu. Akyazı, Karapürçek ilçelerine ve Kuzuluk Mahallesinin atık sularını temizleyerek bölgeye hizmet veren tesisi gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen, yapımını Akyazı Belediye’sinin gerçekleştirdiği, içerisinde Gençlik Merkezi, 1000 Kişilik Spor Salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Tenis Kortu, Çocuk Oyun Alanları, Spor Aletleri ve İnternet Ağacı bulunan Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi Projesi ziyaret edilerek incelemelerde bulunuldu.

Başkan Gedik’den ilgili kuruma çağrı; “Zirai Aletler Sanayi Sitesi sular altında!” Başkan Gedik’den ilgili kuruma çağrı; “Zirai Aletler Sanayi Sitesi sular altında!”

Akyazı Belediyesi tarafından 2 Aralık 2022 de ilçeye kazandırılan 5 bin metrekare alan üzerine inşa edilerek halkın büyük ihtiyacını karşılayacak olan ilçe terminalini yerinde gezdiler. Türkormanköy Mahallesinde 10 bin metrekare ormanlık alan içerisinde inşa edilen ve sessiz dostlarımıza bir yuva olan Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevini ziyaret ettiler. Akyazı Belediyesi tarafından Yeniorman mahallesinde inşa edilerek ilçeye kazandırılan Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsasında ve sınırsız bir ormanlık alana sahip Güzlek Mesire, Spor, Karavan, Yürüyüş ve Kamp Alanında incelemelerde bulunuldu. Seçimlerin hemen ardından gerçekleştirilen girişimler ile ilçemize 4 yıllık SUBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi kazandırıldı. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi bölümlerinin bulunduğu ve toplamda 1200 öğrencinin eğitim gördüğü 4 Yıllık SUBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni ve Akyazı Belediyesi tarafından karabinası yapılıp SUBÜ tarafından tamamlanan İdari bina inşaatında incelemelerde bulundular.

Alan çalışmalarını tamamlayan Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ziyaretleri süresince kendilerine eşlik eden Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’a, AK Parti Akyazı ilçe Başkanı Mesut Ekrem ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Birincioğlu’na teşekkürlerini ileterek ilçeden ayrıldılar.

F9KWDQFW0AAqlHaF9KZ_BDWQAA4VpmF9KUNjcWwAAIDwEF9KObXrXsAAQJx7