Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Gelecek  Partisi İl Başkanlığından dün basın kuruluşlarına servis edilen  Karasu Ak Partiden Gelecek Partisine 30 kişinin geçtiği yönündeki basın açıklamasını haber yapan yerel medyada ağır sözlerle yüklendi.

Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever,  Gelecek Partisinden sabah saatlerinde tüm basın kuruluşlarına gönderilen açıklamadan sonra gece saatlerinde  Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit'in, Gelecek Partisinin o açıklamasına cevap vermek yerine haber yapan basın için sarfettiği "Ak Parti iktidarının gücünü ve ismini kullanarak bir siyasi propaganda aracı güden ve buradan siyasi malzeme çıkarmaya çalışan ilgili sorumsuz medya kuruluşu hakkında tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı ifade ediyor.' açıklamasına alıntı yaparak şunları yazdı:

"Bazı yerel medya kuruluşlarının dezenformasyon ve algı operasyonlarını yürüten “ağ”a dahil olduklarını üzülerek takip ediyoruz. Tek gayeleri iktidarın gücünden nemalanmak. Kasıtlı ve mesnetsizce yapılan haberler ile AK Parti’yi ilzam edeceklerini sanıyorlar. Başaramayacaksınız! Reyting uğruna ya da ideolojik saiklerle yapılan yayıncılığın oluşturacağı tahribata karşı tüm yerel medya kurumlarımızı daha sorumlu olmaya/davranmaya davet ediyorum."

Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever'in gece saatlerinde yaptığı paylaşımı, o esnada TV264'de yer alan Gazeteciler Soruyor programına katılan gazeteciler Zafer Tokuş, Hüseyin Cumalı, Hakan Turhan ve Safa Polat tepki göstererek "Gelecek Partisinin il başkanlığının mail adresinden açıklama gelmiş basın kuruluşları da bunu yayınlamış. İl Başkanı Tever'in bu açıklamayı yayınlayan basın kuruluşlarına 'Algı operasyonu ağına' dahil ettiği yönündeki açıklamaları kabul edilemez" dediler.