Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığı geçen haftanın son günlerinde AK Parti Karasu İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden 30 üyenin kendi partilerine geçtiğini dair basın açıklaması yaptı. Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik’in yeni üyelere rozet taktığının çok sayıda fotoğrafı ve toplu fotoğraf kareleriyle Sakarya basınının haber merkezlerine kurumsal iletişim mecralarıyla gönderen Gelecek Partisi’nin haberleri bütün medyada yer buldu.

AK Parti’de sıkıntıya neden olan bu gelişme sonrasında önce AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, ardından AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever Sakarya basınına hakarete varan ağır eleştirilerde bulundu. Konunun muhatabı tamamen Gelecek Partisi Sakarya İl başkanlığı olmasına rağmen Sakarya basınını hedef alan İl Başkanı Yunus Tever  sosyal medya hesabından Sakarya basınını bir 'ağ’a dahil olmakla suçladı.

İl Başkanı Tever, “Bazı yerel medya kuruluşlarının dezenformasyon ve algı operasyonlarını yürüten “ağ”a dahil olduklarını üzülerek takip ediyoruz. Tek gayeleri iktidarın gücünden nemalanmak. Kasıtlı ve mesnetsizce yapılan haberler ile AK Parti’yi ilzam edeceklerini sanıyorlar. Başaramayacaksınız! Reyting uğruna ya da ideolojik saiklerle yapılan yayıncılığın oluşturacağı tahribata karşı tüm yerel medya kurumlarımızı daha sorumlu olmaya/davranmaya davet ediyorum” sözlerine canlı yayındaki gazetecilerin tepkisi büyük oldu.

Gazeteci Zafer Tokuş, Safa Polat, Hakan Turhan ve Hüseyin Cumalı Gelecek Partisi’nin fotoğraflarla resmi iletişim mecralarından gönderilen açıklamanın haber değeri olduğunu anımsatarak, İl Başkanı Tever’in medyayı hedef alan açıklamalarının çok ağır olduğuna dikkat çekti. Evli ve çocuk babası olduklarını belirten Hüseyin Cumalı ise, “İl başkanı ne yapmak istiyor” diye sordu.