Nurettin Eryılmaz / Tuğba karaçalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün AK Parti'nin seçim beyannamesini açıkladı. Onlarca vaat arasındaki 5 madde ise beyannamenin en konuşulan noktası oldu.

Bu maddeler; kamuya işe girişte mülakatın kaldırılması, üniversitelilere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanması, Ankara-İstanbul arasında süper hızlı tren hattı kurulması, yeni evlenen çiftlere 2 yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi verilmesi, ev hanımlarına emeklilik kolaylığı oldu.

AK Parti’nin gençlere ve kadınlara yönelik birçok seçim vaatlerini HALK54 ekibi sokakta vatandaşlara mikrofon uzatarak görüşlerini aldı. AK Parti’nin açıkladığı vaatleri yerinde bulan da oldu. KPSS sözlü sınavına giren iki kadın öğretmen adayı alınacak karara sevindi. Vaatler için kimi de “20 yıl boyunca bu vaatleri neden yapmadı” diye de sordular.

Başkan Altuğ’dan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na tebrik mesajı Başkan Altuğ’dan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na tebrik mesajı

Halk54.com sokak röportajların çekimleri sırasında vatandaşların yoğun ilgisini görürken demokrasinin rengi olaraktan zaman zamanda vatandaşlar aralarında tartışmalar yaşanıyor.

Halk54.com siyasilerin sokağın sesini duyması için gündemin ve sokağın nabzını mikrofon uzatarak halkın görülüşlerini almayı sürdürüyor. AK Parti’nin seçim vaatleriyle ilgili halkın görüş ve düşünceleri halk54.com farkıyla izleyebilirsiniz.