Belediye başkanı Soykan personel ve yatırım harcamalarındaki artışları gerekçe göstererek 2023 yılı bütçesine 40 milyon lira ilave ödenek istedi.

MHP grubu gündemin son maddesinde yer alan Yeniorman Mahallesindeki satışlarla ilgili istenen yetkiye ret oyu kullandı.

Yapılan toplantıya AKP’li 3 ve MHP’li 1 meclis üyesi mazeret beyan ederek katılmadı.

Toplantının başında her zaman olduğu gibi yine başkan tarafından hazırlatılan ve 10 dakika süren bir önceki toplantı ile yapılan toplantı arasında gerçekleşen belediye çalışmalarını yansıtan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Belediye ve Meclis başkanı Bilal Soykan gündeme geçilmeden önce yaptığı kısa konuşmada İsrail’i şiddetle kınadı artık çocuklar başta olmak üzere insanlar ölmesin dedi.

AKP grubundan Abdurrahim Atmaca ve Yılmaz Taşdelen, MHP grubundan da Ergün Öztürk gündem dışı söz aldılar ve İsrail mezalimini şiddetli bir şekilde kınadılar.

Akyazı belediye meclisi 2023 yılının Kasım ayına ait olağan toplantısını yaptı. Bilal Soykan’ın başkanlık yaptığı toplantı da meclis 7 gündem maddesini görüşüp karara bağladı.

Gündemin 1.maddesine göre: Gündemin bu maddesine istinaden başkan Soykan Mahalli İdareler Baş kontrolörü

tarafından belediye de yapılan denetim ve denetimle ilgili hazırladığı raporla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

Gündemin 2.maddesinde yer alan ve var olan dolu memur kadrosunda derece değişikliği oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3.maddesine geçildi; Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından meclise sunulan personel giderlerindeki öngörülemeyen artış, yatırım harcamalarındaki maliyet yükselmesi sebebiyle bütçeye bu konular için konulan miktarın yetersizliği gerekçe gösterilerek 2023 yılı bütçesine 40 milyon lira ek ödenek talebi, görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Bu talep plan bütçe komisyonunda kabul edilmesi ve o kararın meclis tarafından da onaylanması halinde Akyazı belediyesinin 247 milyon lira olan 2023 yılı ilave istekle 287 milyon liraya ulaşmış olacak.

Büyükşehir Akademi’de İslami Düşünce’nin derinliklerine indiler Büyükşehir Akademi’de İslami Düşünce’nin derinliklerine indiler

Gündemin 4. Maddesinde yer alan SASKİ Akyazı Arıtma tesisinin güneyinden başlayan ve hastane mahallesi mezarlığının güneyinde son bulan 4 bin 700 metre uzunluğundaki (karaca suyu kenarı) imar yolunun Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki yol ağına dahil edilmes i oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde yer alan düğün salonu olarak kullanılan taşınmazın tekrar 10 yıllığına düğün salonu olarak kiralanması konusunda başkan ve Encümene istenen yetki oy birliğiyle verildi.

Gündemin 6. Maddesinde yer alan Yuvalak Mahallesinde b ulunan ve mülkiyeti belediyeye ait olan arsa niteliğindeki taşınmazın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 10 yıllığına tahsisi için başkan ve encümene istenen yetki oybirliğiyle verildi.

Gündemin 7. Maddesinde yer alan Yeniorman mahallesinde bulunan ve mülkiyeti belediyeye ait olan iki katlı kagir bina ve arsa içinde yer alan binanın içinde yer alan 9 bağımsız bölümün satışının yapılabilmesi için başkan ve encümene istenen yetki MHP’li üyelerin ret oylarına karşılık AKP li üyelerin oyları ile (oy çokluğu) verildi.

952a5400-e355-4292-9ab7-78e1c961d898a2a096c7-d57c-4e03-9406-1cb3c7f6b6771e6c77b8-ba36-4c5f-90ff-29f11d20cde56a82f588-b169-4de8-8df9-82b372b5e37f