Saat 11.00 de başlaması gereken program Kaymakam Mustafa İkbal’in 20 dakika gecikmesi nedeniyle saat 11.20 de başlayabildi.

Kaymakamın gelmesi ile Tabiat parkın kapısında toplanan katılımcılar belirlenen yaklaşık 1 kilometrelik güzergahta yürüyüşe geçti.

Akyazı HEM’den Avcılık kursu  Akyazı HEM’den Avcılık kursu 

Yürüyüş sonunda ağaç dikim sahasına ulaşıldı burada hazırlanmış olan çukurlara fidanlar Kaymakam ve Sağlık Bilimleri fakültesi öğrencileri ve ilkokul öğrencileri tarafından dikildi.
Orman İşletme Müdürü Onur Gürkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Milli Ağaçlandırma günü katılımcılara çeşitli ikramlar yapıldı. Ayrıca her kese birer defne fidanı hediye edildi.
Akyazı Orman İşletme Müdürlüğü Bu yıl Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı kutlama çerçevesinde Cumartesi günü saat 11.20’de fidan dikimi ve doğa yürüyüşü ile “Milli Ağaçlandırma günü” nü kutladı.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Etkinliğe Akyazı Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, Akyazı Orman İşletme Müdürü Mehmet Onur Gürkan, Belediye başkan  yardımcısı Mehmet Çakmak ,İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan , Sağlık bilimleri fakültesi öğrencileri, bazi ilkokullardan gelen öğrenciler ve Orman İşletmesi personeli katıldı.