Akyazı Haydarlar Çakıllık Mahallesinde yorgun mermi camı kırıp otomobilden içeri girdi.  Olay sırasında otomobil yanında bulunan Yıldızhan ailesi ve çocukları kısa süreli panik yaşadı.

Dehşet anları; Akıma kapıldı Dehşet anları; Akıma kapıldı

Yapılan uyarılara rağmen magandalar yine iş başındaydı. Özellikle hafta sonlarında düğünlerde ve düğün konvoylarında silah atılması devam ediyor. Magandaları attığı silahtan çıkan mermiler Akyazı Haydarlar Çakıllık Mahallesinde Emre Yıldızhan’ın otomobilinin arka camını delerek içeriye girdi. Yorgun merminin camı deldiği esnada Emre Yıldızhan, eşi ve çocukları otomobile binme hazırlanıyorlardı. 

Olayı anlatan Emre Yıldızhan, “Eşim ve çocuklarımla otomobile binme hazırlığındayken bir ses duydum. Aracı kontrol ettiğimde ise aracımın arka camı kırılmıştı. Taş atıldı zannettim ama aracın kapısını açıp taş ararken mermi çekirdeği buldum. Meğer camı kıran yorgun mermiymiş. Çok şükür çocuklarım otomobile henüz binmemişti. Saniyelerle kurşunun kendilerine isabet etmesinden kurtuldular, şükrettim. Mala gelsin. Lütfen silah atmayalım. Sizin sevinciniz birileri ömür boyu üzebilir” dedi.

Olay yerine gelen jandarmaya şikayette bulunan Emre Yıldızhan’ın şüphelilerin tespit edilmesini istedi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.