Sakarya Büyükşehir Belediyesi program dahilinde sürdürdüğü sıcak asfalt çalışmalarına Akyazı’da devam ediyor. Yol Bakım ve Asfalt Koordinasyon Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler Akyazı ilçe merkezindeki Şehit Ahmet Tarım Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı.

İlçe Jandarma, meslek yüksekokulu ve birçok kamu kurumlarının yerleşkesinin bulunduğu 800 metrelik caddede 2 bin ton sıcak asfalt kullanılırken asfalt öncesi SASKİ marifetiyle caddenin yağmursuyu ve kanalizasyon altyapısı yenilendi.

Yenilenen altyapısı, asfaltı ve kaldırımlarıyla Şehit Ahmet Tarım Caddesi yeni yüzüne kavuşturuldu. Asfalt çalışmalarını Başkan Ekrem Yüce, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem ile beraber yakından takip etti. Sil baştan yenilenen cadde, yarından itibaren araç trafiğine açılacak.

Akyazı Şehit Ahmet Tarım Caddesi’nde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını yerinde takip eden Başkan Ekrem Yüce, “Düşüncemiz, derdimiz, gayretimiz sadece şehrimize ve hemşerilerimize hizmettir. Bu düsturla şehrimizin 16 ilçesinde asfalt çalışmalarımızı program dahilinde sürdürdük. Hamd olsun grup yollarımızda yüzde 90’ın üzerine çıktık. Bugünde program dahilinde Akyazı ilçemizde Şehit Ahmet Tarım Caddesi’ni yağmursuyu, kanalizasyon altyapısı, kaldırımları ve sıcak asfaltıyla tamamen yeniliyoruz. Altyapısı tamamlanan ve sıcak asfalt çalışmalarında sona geldiğimiz caddemizi en kısa sürede ilçe halkımızın hizmetine sunacağız. Daha öncede söylediğim gibi Sakarya’da asfaltlamadığımız hiçbir yol kalmayacak” diye konuştu.

Dünya Engelliler Günü, Sakarya'da özel etkinliklerle kutlandı Dünya Engelliler Günü, Sakarya'da özel etkinliklerle kutlandı

Akyazı’nın merkezindeki o cadde yepyeni bir yüze kavuştu5Akyazı’nın merkezindeki o cadde yepyeni bir yüze kavuştu4Akyazı’nın merkezindeki o cadde yepyeni bir yüze kavuştu3Akyazı’nın merkezindeki o cadde yepyeni bir yüze kavuştu2Akyazı’nın merkezindeki o cadde yepyeni bir yüze kavuştu