AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, TV264 canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı. Gazeteciler Soruyor programının konuğu olan Yavuz; gazeteciler Zafer Tokuş, Hakan Turhan, Hüseyin Cumalı ve Safa Polat'ın sorularını samimiyetle cevapladı. Sakarya için yapılan tüm çalışmaları değerli bulduklarını anlatan Yavuz, iktidar olarak kente yapılan hizmetleri arttırmak için gayretle çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

İSTİŞARE KÜLTÜRÜMÜZ YÜKSEK 

Kentin bu noktada yoğun bir işbirliği içinde olduğuna dikkat çeken Yavuz, " İstişareye çok büyük önem veriyoruz. Güçleri birleştiriyoruz. AK Partinin tüm kademeleri ahenkle Sakarya için seferber oluyor. Elbette ufak tefek problemler oluyor, olacakta. İletişimi hiç kesmiyoruz. Bu manada Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza Ekrem Yüce ağabeyime, İl Başkanımız Yunus Tever'e, ilçe belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi 

Başkan Yüce ile bir anısını paylaşan Ali İhsan Yavuz, " Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'nin ısrarları üzerine strateji toplantısından feragat ederek bir programa katıldık. Biz de aynı şekilde ne zaman Ekrem Başkan'a Ankara'ya gelmesini söyledik, her zaman atladı arabasına geldi. Ne zaman il başkanımızı çağırdık, atladı geldi. Siz şu anda görmüyorsunuz, duymuyorsunuz, paylaşmıyoruz çünkü çok. Milletvekilleriyle sık sık bir araya geliyoruz, ne yapacağız diye sık sık tartışıyoruz." şeklinde konuştu.


SAKARYA'NIN BİR NUMARALI İŞİ ARTIK DÖNÜŞÜMDÜR 

Sakarya'da yapılması gereken 1 numaralı işin kentsel olduğuna vurgu yapan Yavuz, "Bu saatten sonra Sakarya'da yapılabilecek bir numaralı iş kentsel dönüşümdür.   Şu anki Kahramanmaraş merkezli depremlerle, bizim yani Sakarya'nın yaşadığı deprem bir değildi. 1999 depremindeki şartlarla bugünün şartları artık eşit değil. 99 depreminde devlet yoktu, belediyeler yetişmişti. Ben Ali İhsan Yavuz olarak, imkanım ve gücüm yettikçe bakanlık bakaNlık gezmeye varım. Seferber olalım. Önümüzdeki süreçlerde kentsel dönüşüm adına çok büyük adımlar atmak istiyoruz. Belediye başkanının tek başına bu işin altından kalkmasının mümkün değil. İlçe belediyelerimiz de, bizler de kafa kafaya vererek ne gerekiyorsa yapmalıyız. Burası da bir deprem bölgesi biz dersimize iyi çalıştıktan sonra her şey hallolur. Burada basına da çok iş düşüyor. Allah'tan ki böyle güçlü bir iktidar var" diyerek Cumhurbaşkanının, "İnsan canı söz konusuysa parayı konuşamayız" sözünü hatırlattı. 


ŞEHİR HASTANESİ İÇİN GECİKME SÜRECİNİ ANLATTI 

MHP Hendek'ten Ak Parti Hendek'e ziyaret: "Cumhur İttifakı etle tırnak gibidir" MHP Hendek'ten Ak Parti Hendek'e ziyaret: "Cumhur İttifakı etle tırnak gibidir"

Alandüzünde yapımı devam bin yataklı şehir hastanesi hakkında konuşan Yavuz, kendisine bu konudaki en büyük desteği basın mensuplarının verdiğini söyledi. Yavuz, bu meseleye başlama konusunda 3 saat 45 dakika boyunca bakanla oturup bu konuyu konuştuklarını dile getirip, " Bizi çok eleştiren oldu. Proje uzadı. Gerekirse 2 ay, 3 ay daha geciktirelim ama dört dörtlük olsun istedim. Tüm eleştirileri üstleneceğimi söyledim. Sonuç olarak başardık. Burada medyabar ailesini verdiği destekten dolayı kutluyorum. Buna manada diğer basından ayrı tutuyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sağlık alanında bu projeleri, bin yataklı şehir hastanesini çok önemsiyor" diye konuştu.