15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçtiğini anımsatan 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, “Ülkemizin benzer ihanetler ve darbe girişimlerine uğramaması için başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleri, her türlü fitne ve fesat odaklarına karşı teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PYD) “artık bu ülkede darbe olmaz” dendiği anda hain darbe girişiminde bulunduğunu anımsatan Başkan İnci, Türk halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla vatana, millete, bayrağa ve demokrasiye sahip çıktığını anımsattı. Bir tek 15 Temmuz değil bütün darbe girişimlerine karşı olduklarını ifade eden İnci, “15 Temmuz hain darbe girişiminde ordumuz dahil kurum ve kuruluşların içine sızan ve beyinlerini kiraya vermiş, kalplerinde zerre vatan sevgisi bulunmayan hainlere yüce Türk halkı en güzel cevabı vermiştir” dedi.

Huzurevi sakinlerinden dans gösterisi Huzurevi sakinlerinden dans gösterisi

Ülkenin bekasına, vatan, toprak, bayrak ve milletine aşık olan, demokrasiye olan inancıyla canını ortaya koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ dahil bütün terör örgütleri ile dış güçlere karşı dimdik durgunu işaret eden İnci, “O karanlık gece halkımız destan yazdı. Milletimiz, 15 Temmuz'un ardından tam 27 gün süreyle 81 ilimizin tamamında 24 saat kesintisiz sürdürdüğü demokrasi nöbeti tuttu. Bu hainler şunu unutmuşlar. Türk milleti devletini canı pahasına koruyacağını, göğsünü siper ederek ezanına, bayrağına, Cumhurbaşkanı’na sahip çıkacağını hesap etmemişler” diye konuştu.

Tankların önüne tek başına hiçbir silah olmadan çıkan Türk halkının cesareti ve verasetinin asla asla unutulmayacağını belirten İnci, “O karanlık gece Sakarya Valiliği’ni işgal etmek isteyen hainlere karşı bütün Sakarya halkı bir araya geldi. Valiliği işgal etmek isteyen eşkıyalara hep birlikte dikildik ve kısa sürede valiliğimizi hainlerden temizledik. O gece valilikte hainler kanımızı akıttı ama valiliği onlara vermedik. Sakarya halkı o gece destan yazdı. O hain gece ülke genelinde vatanı ve bayrağı için 251 Şehit verdik. Bu şehitlerimiz bizim kalplerimizde yaşıyor. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça bütün Şehitlerimiz gibi kalbimizde yaşayacaktır” dedi.

Hainlerin her şeyi hesap ettiklerini belirten İnci her şeyi hesapladılar ama 'hesapların üstünde Allah'ın da bir hesabı vardır'. İşte Allah'ın hesabı bütün hesapların üstündeydi. O hesabı bunlar hiç düşünmediler. Şimdi o günler geride kaldı diye asla rehavete kapılmayacağız. Cumhurbaşkanımızın yanında hain darbecilere, ihanet içinde olanlara, dış güçlere, ülkemizin huzur ortamını bozmak isteyenlere karşı her zaman uyanık olacağız. Bizler darbeci hainlerin kararttığı umutlarımızı yeşertmek ve bir daha hain planlarını devreye sokmaları için nöbetteyiz. Her zaman da nöbette olacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Muhtar bile olamaz” dendiği zaman, cezaevine girdiğinde ‘bu iş bitti” dendiği zaman dahil her zaman yanında olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirten Ali İnci, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde her zaman olduğu gibi yine meydanlarda olacağız. Her zaman ki kararlılığımızla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında yine dimdik duracağız. Hür türlü terör örgütüyle mücadeleye ve demokrasiye sahip çıkmaya da sonuna kadar devam edeyiz. Türk milletinin destan yazdığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir kez daha bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anarken, gazilerimize de en kalbi duygularımla şükranlarımızı sunuyorum” dedi.