Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen sanat etkinlikleri kapsamında birbirinden değerli sanatçıları ağırlıyor.

Şubat Ayı Kültür programı, İrfan Meclisi: “Gönül Söyleşi ve Musiki Şöleni” programıyla devam etti. Tarihi Alicanlar Konağında gerçekleşen program sanatseverleri adeta mest etti.

Yazar Mahfi bir yandan katılımcıları sanat ve tasavvuf dünyasında anlam dolu bir yolculuğa çıkardı, diğer tarafta ise Kemalcan Ergün orkestrasıyla icra ettiği eserler dinleyenleri büyüledi.

Bacağı kesilen Sakaryalı gurbetçiden özel hastaneye 50 milyonluk dava Bacağı kesilen Sakaryalı gurbetçiden özel hastaneye 50 milyonluk dava

“Gönül bâbında irfandan gayrı sohbetimiz yoktur” diyen ünlü yazar İdris Mahfi, insanlığın ‘gönül yapmak’ üzerinden önemli mesajlar verdi.

Mahfi, “Biz işin sadece hal değil, dünyevi boyutta da gönlün ehemmiyetini toplum olarak çok bilmiyoruz. İncelik ve nazik meselesinde Hz. Yunus diyor ki ‘Gönül Çalab’ın tahtı Çalap gönüle baktı, iki cihan bedbahtı kim gönül yıkar ise. Bir gönlü incitmek ne kadar vahim ne kadar dayanılmaz ve üzücü bir haldir. İnşallah biraz gönlün kıymetini anlar, gönle icap ettiği değeri veririz” dedi.

Büyükşehir’in şubat ayı takvimi birbirinden güzel etkinliklerle devam edecek. Etkinlik takvimine www.sakarya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.