Sakarya'da kendini polis olarak tanıtan dolandırıcı, 71 yaşındaki bir kadından 500 bin lira değerindeki altın, döviz ve Türk lirasını aldı. Dolandırıcıyı yakalamak için harekete geçen Sakarya polisi, başarılı bir operasyonla şüpheliyi Ankara'da kıskıvrak yakaladı. 

HALK54.COM

Telefonla ulaştıkları kurbanlarına kendilerini polis veya savcı olarak tanıtarak yapılan vurgunlara bir yenisi daha eklendi.

Son vaka Sakarya'nın Hendek ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Hendek ilçesinde ikamet eden 71 yaşındaki kadını arayan dolandırıcı, kendini polis olarak tanıttı.

'ALO BEN POLİS' YALANI YİNE TUTTU!
Yaşlı kadının adının organize bir suça karıştığını söyleyen şahıs, kendisinin bu suçtan kurtulması için asıl suçluların yakalanması gerektiğini ve bu operasyonda kullanılması için de evde bulunan para ile mücevherlerini eve gelip alacaklarını belirtti.

Operasyonun çok gizli olduğunu belirterek yaşlı kadına diğer polisler dahil hiç kimseye söylememesini isteyen dolandırıcı, operasyon sonucu paraları ve mücevherleri tekrardan kendisine verileceğini ifade ederek uzun bir telefon görüşmesi yaptı. 

Dolandırıcının tuzağına düşen yaşlı kadın, belirlenen bir adreste buluştuğu dolandırıcıya altın, döviz ve Türk Lirasını teslim etti.

Yaklaşık 500 bin lira değerindeki altın, döviz ve Türk Lirasını alan dolandırıcı, kayıplara karıştı. 

POLİSLERE YAKALANMAMAK İÇİN SÜREKLİ KIYAFET VE TAKSİ DEĞİŞTİRMİŞ!
Dolandırıcılık olayını öğrenen ve çalışma başlatan Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 274 güvenlik kamerası ile Sakarya'ya giriş-çıkış yapan 3 bin 500 aracı inceledi. 

Şüphelinin polislere yakalanmamak için sürekli kıyafet ve ticari taksi değiştirdiğini belirleyen ekipler, yaptıkları çalışmalarda şüphelinin eşgali ile kullandığı 3 farklı ticari taksiyi tespit etti. 

ANKARA'DA KISKIVRAK YAKALANDI
Şüphelinin ve Taksilerin hareketlerini adım adım izleyen Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro ekipleri, şüphelinin kimliğini de tespit ederek, Sakarya'dan dolandırdığı para ve mücevherleri alarak Ankara'ya gittiğini belirledi.

Şüphelinin yakalanması için Sakarya'dan harekete geçen ekipler tarafından Ankara'da belirlenen adrese gerçekleştirilen başarılı operasyon sonucunda altın ve paralarla kaçan A.B. (42) isimli şahsı kıskıvrak yakaladı. 

Kocaeli'de FETÖ operasyonu: 4 gözaltı Kocaeli'de FETÖ operasyonu: 4 gözaltı

TUTUKLANDI
İşlemleri için Sakarya'ya getirilen şüpheli A.B., Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorgusunun ardından çıkartıldığı Adli Makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.