Can Toka

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı tarihi bir sonuca sahne oldu. Özgür Özel, ikinci tura kalan seçimlerin sonunda Kemal Kılıçdaroğlu'nu geride bırakarak CHP'nin 8. Genel Başkanı oldu. CHP tarihinde ilk kez bir genel başkan sıfatıyla seçime giren bir isim kongreyi kaybetmiş oldu.

CHP'nin yeni genel başkanı olarak Özgür Özel'i seçen delegeler, ardından partinin yönetim organlarını da seçerek değişimi tamamladı. 

“Toprağımızı koruyalım, çocuklarımıza ihanet etmeyelim” “Toprağımızı koruyalım, çocuklarımıza ihanet etmeyelim”

Gündemin ve sokağın nabzını tutmayı sürdüren Halk54.com ekibi, sokakta vatandaşlara mikrofon uzatarak 'CHP bundan sonra nasıl muhalefet yapar' diyerek yenilenen CHP’yi sordu.  HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlar "Değişimin olması gerekirdi. Şimdi daha iyi bir muhalefet olur, seçimleri daha iyi kazanır" derken, bazı vatandaşlar da "Bay Kemal gitti, Özgür Özel geld. İkisinin birbirinden farkı yok. CHP aynı CHP" diyerek yorumladılar.

Vatandaşlar, 'CHP'nin muhalefet tutumu değişir mi?' sorusuna ise "Bekleyip göreceğiz. Faik Öztırak genel başkan olsaydı, Ekrem İmamoğlu genel başkan olsaydı daha farklı olur" diyerek yorumlayan oldu.