Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması bugün itibariyle başladı. Kış lastiği zorunlu araçlar denetlenecek ve kış lastiği olmayan araçlara ceza uygulanacak. Kış lastiği takma zorunluluğu 1 Nisan 2023'e kadar devam edecek.

KIŞ LASTİĞİ TAKTIRMAMANIN CEZASI NE KADAR?
Kurala uymayan araçların sürücülerine 1152 TL ceza kesilecek. Söz konusu ceza, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanacak yeniden değerlendirme oranı çerçevesinde 1 Ocak 2023 itibarıyla güncellenecek.

Depremin vurduğu İskenderun'da deniz seviyesi yükselmeye başladı Depremin vurduğu İskenderun'da deniz seviyesi yükselmeye başladı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Sakarya Valiliğinin 29.11.2022 tarihli oluru ile trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik olumsuzluklar dikkate alınarak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla; ilimiz sınırları içerisinde ticari amaçlı yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda 2022 - 2023 kış dönemi için 01 Aralık 2022 ile 01 Nisan 2023 tarihleri arasında, kış lastiği kullanma zorunluluğu getirilmiştir." denildi.