Geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 'Arap Yusuf' lakabıyla tanınan Yusuf Ziya Akcan, son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir hastalığı nedeniyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Yusuf Akcan bir anda fenalaştı. Doktorların müdahalesine rağmen Yusuf Ziya Akcan kurtarılamadı. Arap Yusuf olarak tanınan Yusuf Ziya Akcan’ın bir süre önce kalbindeki rahatsızlık nedeniyle hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

Acil A RH pozitif kan aranıyor! Acil A RH pozitif kan aranıyor!

Yusuf Ziya Akcan'ın cenazesi, ikindi namazına müteakip Salko Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Akyazı ilçesi Pazarköy Mahallesi aile mezarlığına defnedildi. 

2005 yılında çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik olarak yapılan operasyon kapsamında yakalanıp yargılandığı İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hapis cezasına çarptırılan ‘Arap Yusuf' lakabıyla tanınan Yusuf Ziya Akcan tahliye olduktan bir yıl sonra yakalanmış, mahkemece silahlı suç örgütü kurmak ve azmettirmek suçlarından tekrardan hapis cezasına çarptırılmıştı.

Çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan Sakarya'da 6ncı filo olarak bilinen çıkar amaçlı suç örgütü liderlerinden olduğu iddia edilen Arap Yusuf lakabıyla tanınan Yusuf Ziya Akcan 2019 yılında tahliye olmuştu. Yusuf Akcan tahliyesi sonrasında Yenigün Mahallesi’ndeki evinde yaşamını sürdürüyordu.