Gazeteciler Soruyor'da gündem kaybedenler Gazeteciler Soruyor'da gündem kaybedenler

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tumbaz; "Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün kabul edilmesi bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Bütün yıl boyunca hasretle beklediğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayının bereketine bereket katan Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Manevi hazzın doruğa ulaştığı, Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü yaşarken, bir yandan da Kadir Gecesi’ne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Oku!' ayetiyle Peygamberimize ulaştırılan Kur'an-ı Kerim, 'Bin aydan daha hayırlı' olan bu kutsal gecede nazil olmaya başladı. Mübarek Kadir Gecesi, sahip olduğumuz nimetlerin ve değerlerin kadrini bilmemiz gerektiğini de hatırlatıyor. Bu gece tan yeri ağarıncaya dek af, rahmet ve selamet kapıları ardına kadar açık olup, tüm inananların dua ve dileklerini manevi güzelliklerle buluşturacaktır. Bu mübarek gece vesilesiyle Kadir Gecesi’nin ülkemize, milletimize ve tüm İslam Alemine sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum. "Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.” dedi.