Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, kadın istihdamının arttırılması, kadın girişimciliğinin, kooperatifçiliğinin güçlendirilmesi ve desteklenmesi kapsamında mevcut sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin belirlenmesi alt komisyonu olarak, çalışmalarının 2. gününde, Senato Dışişleri ve Göç Komisyonu Başkanı Sayın Stefania Craxi ile bir araya geldi.

Atabek komisyon çalışmalarının yurtdışı ziyaretleri kapsamında; Senato Kadın Cinayetleri ve Cinsiyet Temelli Şiddetin Soruşturulması Komisyonu Başkan Yardımcıları Cinzia Leone, Maria Rizzotti ve Komisyon üyeleri ile görüştü.

Çiğdem Erdoğan Atabek kadınlara yönelik çalışmalarının ve parlamenter diplomasi konularına yönelik istişarelerinin yapıldığını ve İtalya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Sabrina De Carlo ile görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Atabek; "Üye kooperatifleri adına koordinasyon ve destek sağlayan, Legacoop'u ziyaret ederek, Legacoop Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve yöneticileri ile kooperatifçilik üzerine verimli bir görüşme gerçekleştirdik." şeklinde açıklamalarda bulundu.