Adapazarı Atatürk Bulvarı'nda hareketli anlar yaşandı. Bir şirketin 'evim sistemi'ne giren vatandaş, günü gelmesine rağmen parasını alamayınca işyerinin önüne gelerek iddialarda bulundu. Polisin el koyduğu olayda her iki tarafta birbirinden şikayetçi oldu, birlikte polis merkezine gittiler.

Sakarya'dan Tokat'a uyuşturucu götürürken yakalandı! Sakarya'dan Tokat'a uyuşturucu götürürken yakalandı!

HALK54.COM

Olay, Adapazarı'nda şehrin en işlek bulvarlarından biri olan Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi. 

Halk arasında 'evim sistemi' olarak bilinen faizsiz ev alma, faizsiz taşıt alma gibi isimlerle anılan tasarruf finansman şirketlerden birine kayıt olan Vural Demir isimli bir vatandaş, ödeme günü gelmesine rağmen şirketten parasını alamadığını öne sürerek, işyeri önüne geldi.

İşyeri önünde iddialarda bulunan Vural Demir, şirketin yetkilileri tarafından içeri alınmayınca tartışma yaşandı. Polis ekiplerinin el koyduğu olayda şirket temsilcisi, "Biz beyfendiden şikayetçiyiz. Hukuki süreci zaten devam ediyor. Karakola alın ben geliyorum" dedi. 

Vural Demir isimli vatandaş tartışma esnasında iddialarını sürdürürken, daha sonrasında her iki tarafta birbirinden şikayetçi olarak, polis merkezinin yolunu tuttu. 

Konuyla ilgili konuşan Vural Demir, "Benim parama el koydular, paramı vermiyorlar. Toplamda 200 bin liralık projeye yazıldım. Sözleşme günüm gelmiş, 2019'dan beri paramı alamamışım, bugün de en son vereceklerdi, aradım halen dalga geçer gibi şu gün vereceğiz bugün vereceğiz diyorlar. Teslimatımı yapmıyorlar. İşyeri önüne geldim, dışarıya atıyorlar beni. Parayı almaya gelince kapıya kadar uğurluyorlar, parayı vermeye gelince dışarı atıyorlar. Ben paramı almak istiyorum. Kimse bu evim sistemine bulaşmasın, herkes uzak dursun." dedi.