Hüseyin Cumalı’nın haberi

MHP’de yıllarca siyaset yaptıktan sonra istifa edip İYİ Parti’ye geçen, daha sonra İYİ Parti’den de istifa edip CHP’ye geçen Aydoğan Arslan krizi her gün yeni bir boyutla devam ediyor. CHP Serdivan Belediyesi Adayı gösterilen Aydoğan Arslan’a tepki veren CHP Serdivan İlçe Başkanı Semih Atalay ve yönetimi görevden alınmasıyla başlayan krizde şimdi de Arslan’ın hiçbir şekilde CHP rozeti takmamasıyla gündem oldu. CHP’nin kurumsal rozetini ısrarla takmayan Aydoğan Arslan zaman, zaman Türk Bayrağı rozeti taktığı dikkatlerden kaçmadı.

29C9Ffae Accc 4D99 B05C E90Ba30B39A1

CHP’nin ismini paylaşımlarında kullanmayan, hazırlanan görsellerde kurumsal logo yerine küçük şekilde sadece 6 oku kullanan, yakasına hiçbir şekilde CHP rozeti takmayan, CHP’nin kurumsal kimliğinden uzak tavırlar sergileyen CHP Serdivan Belediyesi Adayı Aydoğan Arslan’a tepki gösteren CHP’liler, “Bu kadar olmaz. İnanın bu kadarını ne CHP, ne de CHP’ye gönül veren bizler hak etmedik. CHP’nin hiçbir kurumsal kimliğini kullanmayan, yakasına CHP rozeti bile takmayan Aydoğan Arslan neden CHP çatısı altında seçime giriyor! Diyelim ki Aydoğan Arslan Serdivan Belediye Başkanı seçildi. Peki seçildikten sonra CHP’de kalacak mı! Yoksa MHP veya İYİ Parti’ye geri mi dönecek! Yazıklar  olsun” dedi.

Hesapta İrfan Püsküllü ile Erkut Aşoğlu dava adamıydı! Yersen… Hesapta İrfan Püsküllü ile Erkut Aşoğlu dava adamıydı! Yersen…

957F5703 Da0F 4Ccc Bf08 1Ab286Fd9E22

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Ecevit Keleş ile CHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu’na da tepki gösteren CHP tabanı, “CHP’nin öz evlatlarını hiçe sayıp sürekli parti değiştiren Aydoğan Arslan’ı CHP’den aday yaptılar. Bu yetmedi ve CHP Serdivan İlçe Teşkilatını görevden aldılar. Bütün bunları yapanlar Atatürk’ün kurduğu CHP’nin rozetini bile takmayan adayları Aydoğan Arslan’a hiçbir şey demiyorlar. Sesleri çıkmıyor. Yazık, hem de çok yazık, CHP ve CHP teşkilatları bunları hak etmiyor. Bunlara izin verenlere de yazıklar olsun” diye konuştu.

De2Fbbcc 4Dcd 495E 930E 324653Cff33A

*

SON 3 GÜNDE NELER OLDU!
Uzun yıllar MHP’de siyaset yapan Aydoğan Arslan partisinden ayrılıp İYİ Parti’ye geçti. Ancak İYİ Parti’de bir süre siyaset yapan Aydoğan Arslan bu kez de İYİ Parti’den ayrılıp geçtiğimiz aylarda CHP’ye geçti. Ancak İYİ Parti’den CHP’ye geçen Aydoğan Arslan parti içinde depreme neden oldu. Yaşanan gelişmeler ve gerginlikle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Serdivan İlçe Başkanlığı Genel Merkez tarafından görevden alındı. Yaşanan bu gelişme sonrasında ise CHP Serdivan İlçe Başkanı Semih Atalay, “İki kere parti değiştirmiş Aydoğan Arslan’ı istemediğimiz için görevden alındık” dedi. Başkan Atalay’ın alınmasının ardından yerine Nalan Yedekçi Turhan getirildi.

C1F7E64D 337E 43Ae Aa0B 96B07134C3Cc

CHP TABANI RAHATSIZ
Yaşanan bu gelişme hem CHP Serdivan İlçe Başkanlığı’nı, hem de CHP İl Teşkilatını karıştırırken, yerel seçim öncesi “MHP kökenli ve 2 kez parti değiştiren Aydoğan Arslan’ın CHP Serdivan Belediyesi Adayı gösterilmesi ne kadar doğru” tartışması başladı. Bu tartışma sürerken tabanda rahatsızlık başladı. MHP’lilerden büyük kesim “Biz CHP’ye oy vermeyiz” derken CHP’liler ise, “Uzun yıllar partimizle uğraşan, bizi yok sayan bir zihniyetin adayına oy vermeyiz” diyerek tepkilerini dile getirdi. Medyaya yansıyan bu tartışmalar sürerken, Aydoğan Arslan’ın adaylığına tepki gösteren CHP’lileri haklı çıkartan bir gelişme yapandı.

KURUMSAL LOGO YOK
Sosyal Medya hesaplarından “İşimiz Gücümüz Serdivan” başlığıyla paylaşım yapan Aydoğan Arslan, “Belediye Meclis Üyesi Adayları” diyerek asil ve kontenjan adaylarının isimleri ile yaptığı işleri yayınladı. Ancak hazırlanan ve paylaşılan bu görselin altına “Dr. Aydoğan Arslan” yazıldıktan sonra “Serdivan Belediye Başkan Adayı” dendi. CHP’nin kurumsal logosunun olmadığı, CHP Serdivan Belediyesi Başkan Adayı Dr. Aydoğan Arslan yazılmayan paylaşıma bir CHP’nin 6 oku son derece küçük olarak kondu. 

MADEM BU KADAR RAHATSIZSIN
CHP’nin ismi yazmayan, CHP’nin kurumsal logosunun sadece okları son derece küçük halde konulan görsel paylaşılmasıyla birlikte CHP’de bir deprem daha yaşandı. CHP’den seçime giren Aydoğan Arslan’ın adeta “CHP” ismini ve logosunu saklayarak yaptığı paylaşımı gören CHP’liler, “Biz şimdi bu adaya mı oy vereceğiz! Biz şimdi bu adayı mı destekleyeceğiz ! Uzun yıllar partimizle uğraşan, bizi yok sayan bir zihniyetin adayına nasıl oy verelim! Resmen CHP’nin kurumsallığını yok saymışlar! Madem bu kadar CHP’den rahatsızın niye MHP ya da İYİ Parti’den aday olmadın” diyerek isyan etti.

CHP GURURLA SUNAR
CHP’lilerin haklı isyanına sürerken bir isyanda 2019 yılında CHP Serdivan Belediyesi Adayı olan Zafer Kazan’dan geldi. Sosyal medya paylaşımından tepki gösteren Kazan, CHP Adayı Aydoğan Arslan’ın yaptığı paylaşımın üzerinin üst kısmına, “Altta kürdan gibi olan 6 ok dışında partiden eser yok !!! CHP adayı yaw he hee” dedikten sonra “CHP Sakarya İl Yönetimi Gururla sunar! 2019’da ittifak olduğu halde CHP Serdivan’ın altını oyan, kahve kahve dolaşıp CHP’ye oy vermeyin diyenlerin adayını bu defa CHP’den aday yaptınız” diye yazdı. 

A485Dfbf Ec66 4C67 8E3D Ff0C5A876755

ZİYARET FOTOĞRAFLARI
CHP’nin kurumsal kimliği, logosu ve isminin adeta hiçe sayıldığı bu yeni depremle birlikte CHP tabanında yaşanan Aydoğan Arslan sıkıntısı artık iyice gün yüzüne çıktı. Dün yaptığımız bu haber büyük yankı uyandırırken, Aydoğan Arslan’ın ziyaretlerde çektirdiği fotoğrafları sosyal medyasında yayınlarken yine kurumsal logosuz, CHP yazısı olmadan ve sadece 6 ok ile yayınladığı ortaya çıktı. Paylaşımlarında “CHP Serdivan Belediyesi Adayı Aydoğan Arslan” yerine “Serdivan Belediyesi Adayı Aydoğan Arslan” yazan Arslan’a CHP’de geniş bir kitle tepkisini sürdürüyor.

ECEVİT KELEŞ’E TEPKİ VAR
CHP’nin kurumsal kimliğinin ön planda olmaması, kurumsal logonun kullanılmaması, CHP adının hiç yazılmamasına, CHP’nin adeta yok sayılmasına tepki gösteren CHP tabanı, bu olaya sessiz kalan CHP PM Üyesi Ecevit Keleş ile İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu’na da tepki gösteriyorlar. Özellikle de PM Üyesi Ecevit Keleş’e tepki gösteren CHP’liler, “CHP Sakarya’da hiç bu kadar pasif bir şekilde seçime girmediği gibi CHP’den aday olan bir adayın partiyi hiç bu kadar yok sayması da yaşanmadı. Aydoğan Arslan partinin adını yazmıyor, kurumsal logo kullanmıyor, kurumsal kimlikten uzak hareketler yapıyor ama Keleş sesini bile çıkartmıyor. Yazık, ne durumlara geldik” dedi.

A22Be3F8 2C4F 46F3 B0B7 87573A4Bc0Ba