Gazeteci Ferhat Aydoğan, Türkiye Ak ve Gençlik Ocakları Genel Başkanı olarak atandı. Aydoğan, daha önce Ak Gençlik Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi. Bu yeni görevlendirme ile Aydoğan, Türkiye Ak ve Gençlik Ocakları’nın liderliğini üstlenmiş oldu.

Genel Başkan Gazeteci Ferhat Aydoğan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye Ak ve Gençlik Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, merkezi Ankara’da bulunan ve Türkiye ile Avrupa’da şubeler açma hedefiyle hızla büyüyen bir topluluktur. 

Amacımız, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerini ilelebet taşıyarak gençliğimize rehberlik etmektir. Cadde ve sokaklarda veya standlarımızda gördüğünüzde bilmelisiniz ki bu topluluk Türkiye Ak ve Gençlik Ocakları’dır.

Türkiye'nin ünlü fabrikası üretimi durdurdu! Türkiye'nin ünlü fabrikası üretimi durdurdu!

Sosyal medyada karşılaştığınızda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz gençlere asla arka bahçemiz olarak bakmadık. Tam tersine, biz gençleri her zaman emaneti teslim edeceğimiz yol arkadaşlarımız olarak gördük” sözlerinden ilham aldığımızı göreceksiniz. Türkiye Ak ve Gençlik Ocakları, Türkiye’de ve Avrupa’da yaşayan gençlerimizin meselelerine çözüm üretebilen yegane oluşumdur. Hedefimiz Kızılelma yolunda, Türkmen beyi Sayın Devlet Bahçeli’nin “Gençlik hür istikbalimizin mimarı, mihmandarı, mirasçısı, mihrabıdır” sözlerini esas alarak ilerlemektir.

Merhum Alparslan Türkeş’in “Hepiniz Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin” öğüdünü, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun “Bir elinde Bilgisayar, Bir elinde KUR’AN olsun. Biz Fatih Sultan Mehmed Han kadar Türk, Said Nursi Hz. kadar Kürdüz! Ve hepimiz aynı kilimin desenleriyiz” sözlerini ve Merhum Necmettin Erbakan’ın “Kıymetli gençler! İnsanların hayrı ve saadeti için tüm gücünüzle çalışın. Her nefesin hesabının verileceğini bilerek, hayır yolunda çalışın. Ömrünüzün sonuna kadar insanlığa hizmete devam edin” nasihatini rehber edinmiş bulunuyoruz.

Türkiye Ak ve Gençlik Ocakları olarak, Türkiye’nin ilerleyişinde ve mücadelesinde gençlerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz."