Başkan Bahar, “Zafer Partisi İl Başkanlığı olarak Hendek Anadolu Lisesinin yıkım kararını alınması neticesinde kapatılması ve bunun mukabilinde öğrencilerin başka okula transferi velilere tebliğ edilmemesi öğrenciler için büyük sıkıntı oluşturmuştur. İl Başkanlığımıza müracaat eden öğrencilerimiz konunun gündeme taşınması için yardım talebinde bulunmuşlardır. Olayın vahametini görmek ve gündeme getirmek için Sabah saatlerinde adı geçen okulun önünde Öğrencilerimiz Okul Aile Birliği ve Velilerle görüşüp istişarede bulunduk” dedi.

Bahar, “ Mart ayında sayın belediye başkanının kent konseyinde açıkladığı projede gerçekler ortada iken 2 kez hasarsızlık raporu bulunan okulun hasarlı diye yıkılması kafalarda soru işareti oluşmasına neden olmuştur. Yoksa Heddek’in göbeğinde yeni bir rant mı oluşturulmak istenmektedir. Genel Başkanımız Prof Dr. Ümit Özdağ’ı ile canlı bağlantı kurulup öğrenci,veli ve okul aile birliğinin sıkıntıları hakkında Genel Başkanımız bilgilendirilmiş kendiside en kısa zamanda Hendekte öğrencilerin yanında olacağını belirtmişlerdir.

11 ve 12 sınıf öğrencilerimizin üniversite hayatları için motive ve moral bulmaları gerekirken sahipsiz bir şekilde okul önünde beklemekte ve okullarına yeniden kavuşmanın mücadelesini vermektedirler!” diye konuştu.

Bahar, “Talebimiz şudur ki artık ‘Ben yaptım oldu zihniyetinin değişmesi karar mercilerinin karar alırken şehrin dinamiklerinden görüş ve öneri toplanıp’ bu tür mağduriyetlerin yaşanmaması sağlanmalıdır.Buradan bir kez daha karar mercilerine sesleniyoruz ki Öğrencilerimizin mağduriyetleri giderilerek en kısa sürede Öğrencilerimizin okul sıralarında oturmalarını beklemekteyiz” dedi.