Sakarya Barosu'nun bugün gerçekleştirilen genel kurulunda mevcut başkan Av. İlknur Ebiz Yıldız, yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. 

HALK54.COM
Sakarya Barosu'nun 55. Olağan Seçimli Genel Kurulu, Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kentteki avukatlar, Sakarya Barosu 55. olağan genel kurulu için sandık başına gitti. 

Seçime tek aday olarak giren mevcut başkan  Av. İlknur Ebiz Yıldız, kullanılan oyların tamamını alarak tekrar Sakarya Baro Başkanı seçildi. 

Böylelikle İlknur Ebiz Yıldız, 2. defa Baro Başkanlığı görevine seçilmiş oldu. 

Kazım Karabekir Paşa'nın Kızı Timsal Karabekir işgal yıllarını anlattı Kazım Karabekir Paşa'nın Kızı Timsal Karabekir işgal yıllarını anlattı

YILDIZ'DAN AÇIKLAMA
Seçim sonucunu değerlendiren Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, "Değerli meslektaşlarım, Sakarya Barosu beni 54. dönemde baro başkanı olma gururuyla tanıştırdı. 14 aydır taşıdığım bu onurlu görevi bir sonraki dönemde de devam etme arzusuyla çıktığımız bu yolda birlikten güç doğar diyoruz. Biz avukatlar diyoruz ki adaletin sesi, halkın nefesiyiz. Bizim sesimiz duyulmadığında ne adaletten, ne demokrasiden, ne hukuk devletinden bahsedilebilir. Bu nedenle Sakarya barosunun öteden beri gelen hak savunuculuğu geleneğinden asla vazgeçmeyeceğimizi, bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu dönemde de cumhuriyetimizin kurucu değerlerinden aldığımız güçle hukukun üstünlüğü için varlık mücadelesi içinden olan avukatların olması gereken adaletin olmaz parçası olduklarına dair bilincin yerleşmesi için, demokrasi için, insan hakları için mücadele kararlılığımızı bilgi ve takdirlerinize saygılarımla sunuyorum. Hepinize çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

İşte İlknur Ebiz Yıldız'ın listesi

Başkan; İlknur Ebiz Yıldız

YÖNETİM KURULU ADAYLARI
Akın Çağlar Göktürk
Ali Samet Özkurt
Asuman Öcal
Cihad Öztürk
Erhan Dursun
Esra Öztürk
Gülşah Baş Duran
Harun Kaya
İsmail Alper Altan
Işıl Turhan
Kadir Arslan
Mert Keleş
Olcay Akın
Özer Kaya
Pelin Başmanav
Saadet Diriarın
Talha Toçoğlu
Yunus İnci
Yusuf Kantar
Zeynep Özder

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI
Emre Durmaz
Esra Turgut
Firdevs Kaman
Haluk Can
Kenan Tuna
Nurten Kadı Duman
Özlem Yılmaz
Serdar Özder

DENETİM KURULU ADAYLARI
Ahmet Eyüpoğlu
Bülent Tunç
Hasan Yaşa
İrfan Atış
Serkan Yılmaz

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DELEGE ADAYLARI
İlker Yılmaz
Kemal Akın
Nazmi Erişir
Nihat Gülerci
Nurullah Fatih Şentürk
Sebahattin Yılmaz