Geçtiğimiz Cuma günü mazbatasını aldıktan sonra yapılan devir teslim töreni ile Pamukova Belediye Başkanlığını devralan Fatih Akın’ın göreve başlamadan önce ilk talimatını, örnek olmak ve israfın önüne geçmek amacı ile Audi Q5 marka lüks makam aracını kullanmayacağı talimatını verdiği ortaya çıktı. 

Alınan bilgilere göre görevi devralmadan bir gün önce, Belediye Garaj Amirinin Belediye Başkanı fatih Akın’ı telefonla arayıp “ Makam aracınızı hazırlatalım mı “ diye sorduğu, Başkan Fatih Akın’ın ise “ Hayır o makam aracını ( Audi Q5) garaja çekin kullanmayacağım. Diğer aracı 54 RE 002 plakalı Ford Torneo marka aracı kullanacağım onu hazırlayın “ dedi. 

Coşkun Bilir ipli tanga ile denize girsem caiz mi! Coşkun Bilir ipli tanga ile denize girsem caiz mi!

Akın’ın bu talimatı üzerine eski başkanlardan Cevat Keser zamanında alınan ve o tarihlerde tartışmalara neden  olan Audi Q5 marka makam aracı Belediye Garajına çekildi. Belediye hizmetleri için kullanılan Ford Torneo marka araçta temizlenerek makam aracı olarak hazırlandı. 

Akın görevi devraldıktan sonra eski makam aracı olan Ford Torneo marka aracı kullanmaya başladı. 

Geyve Belediye başkanlığına seçilen Selçuk Yıldız’ın makam aracını satışa çıkarmasının ardından sosyal medyada Pamukova Belediye Başkanı Fatih Akın’ında makam aracı konusunda gereğini yapması gerektiği konusunda yapılan yorumlara Pamukova Belediyesi garaj amiri,  “2024 Yerel Seçimlerinde İlçemizin Yüksek Teveccühü ile Belediye Başkanımız olarak seçilen Sayın Fatih AKIN Başkanımız ilk olarak Belediyemiz envanterinde bulunan Auidi Marka Makam Aracının Garaj Amirliğine Geri Çekilip israfın ve tasarrufun önünü açmak örnek olmak adına ilk talimatı tarafıma iletmiştir. Belediye Başkanımız Sayın Fatih AKIN 5 Nisan günü mazbata töreni ve Belediye Devir tesliminden sonra makam aracı olarak 54 RE 002 Plakalı Ford Marka makam aracı ile faaliyetini sürdürüyordur” dedi.