30 Ağustos'un dünya tarihini değiştiren, Türk ulusunun kurtuluş günü olduğunu söyleyen Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ali Tamer Birlik, umudu bu topraklarda bağımsızlık ateşi ile tekrar yeşerten Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'e çok şey borçlu olduklarını belirtti.

TUS ve STS Tıp Doktorluğu sınavları yarın yapılacak TUS ve STS Tıp Doktorluğu sınavları yarın yapılacak

Başkan Birlik, “30 Ağustos, Türk milletinin istiklal ve istikbalinin başarısıdır. Bu toprakların ebediyen vatanımız olduğunun tüm dünyaya kanıtlanarak, ulusumuzun yeniden diriliş ve Türkiye Cumhuriyeti'nin uluslararası alanda kabul görmesinin en önemli adımıdır. Onurla ve gururla 101. yıl dönümünü kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, dünya tarihini değiştiren Türk ulusunun kurtuluş günüdür, vatanından ve bayrağından vazgeçmeyen Türk Milleti’nin büyük bir millet olduğunun kanıtıdır. İş dünyası olarak tarihimize layık olabilmek adına, medeniyet yarışında ülkemizi en ileri noktalara taşımak için her türlü gayreti göstermekteyiz, göstermeye de devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101.Yıldönümü’nü en içten duygularımızla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.