CHP Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"28 Mayıs’a çok az bir süre kaldı. Bu seçim sadece bir CUMHURBAŞKANI seçimi olmayacak. Bu seçimde nasıl bir ülkede yaşamak istediğimizi oylayacağız. Sizlerden bu son 21 yılı bir gözden geçirmenizi istiyorum. Biz kadınlar bu 21 yılda neler duyduk, neler yaşadık, birlikte hatırlayalım mı?

Bize kadın dediğin kahkaha atmaz dediler. Bize kadınlar çalıştığı için erkekler iş bulamıyor dediler. Hamile kadın sokağa çıkmasın, dediler. Kadın saldırıya uğradığında bağırmıyorsa rızası vardır dediler. İstenmeyen gebeliklerde neden çocuk ölüyor, anası ölsün, dediler. Kadın erkek eşitliğine inanmıyoruz, fıtrata ters, dediler. Sanki milyonlarca çocuk aç değilmiş gibi, her ağızlarını açtıklarında 'En az 3 çocuk' buyurdular. Bir gece yarısı tek bir adamın imzasıyla İstanbul Sözleşmesini feshedip 6284’ü seçim pazarlığına malzeme ettiler bütün bunlar yetmezmiş gibi bizleri sahiplendirmeye kalkan, seçim arabasında vekil adayı kadının silüetini kullanan çağdışı zihniyetin temsilcilerini meclise taşıdılar.

Artık yeter demenin zamanı gelmedi mi? Sevgili kız kardeşlerim, biliyorum, siz de benim gibi karşımızda duran karanlığın farkındasınız.

Sakarya’da her gün bir yenisine tanık olduğumuz çocuk tacizini, sözde şeyhlerin aşağılık fiillerini, aşağılanan hor görülen şiddete maruz kalan mevsimlik tarım işçilerini, üniversiteler fuhuş yuvasıdır diyen sözde profesörleri, kentimizde son 1o yılda katledilen 15 kadını, yolda yürürken tacize uğrayıp öldürülesiye dövülüp tekel bayine sığınarak canını zor kurtaran, bindiği dolmuşta tacize uğrayan kızlarımızın acısını ve öfkesini İktidara sırtını yaslayıp havai fişek fabrikasında evladını eşini yitiren kardeşlerimize acı üstüne acı yaşatanları unutmadık.

Bahçeli'den ilk açıklama: 'Herkes sonuca saygı duymalı' Bahçeli'den ilk açıklama: 'Herkes sonuca saygı duymalı'

Bu adaletsizlik düzeni her gün aramızdan bir kız kardeşimizi daha alanların sırtını sıvazlıyor. İşte şimdi Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısında bu adaletsizlik düzeninin mimarı Recep Tayyip Erdoğan var. Karşımızda 5’li çetenin patronları var. Her suçu işleyip ceza almadan kurtulabileceğine emin olan mafya uyuşturucu baronları ve onların ağa babaları var. Karşımızda din istismarcısı çeteler var. Kadınları hor görenler, kadınlara ikinci sınıf yurttaş muamelesi yapanlar var. Sınırları kevgire çevirip Sakarya’yı yabancıya en çok mülk satılan iller arasına sokanlar var karşımızda. Bu kenti kadınlar için güvensiz bir kent haline getirenler var. Karşımızda ceberut bir tek adam yönetimi ve ittifak ortakları var.

Tüm bu karanlık tek adam yönetiminin karşısında hak hukuk adalet diyen özgürlük ve eşitlik isteyen kadınların adayı KEMAL KILIÇDAROĞLU var. Gel, sarayında yaşayıp açlığa sefalete yokluğa yoksulluğa yoksunluğa baskıya şiddete mahkûm ettiği halkın tepesine oturup bizim adımıza bizden geleceğimizi umudumuzu çalarak karar verenlerin saltanatına birlikte son verelim. 28 Mayıs’a kadar hep birlikte çalışalım. 28 Mayıs günü sandıkta Tek Adamı devirip kadınların çocukların yoksulların yurtseverlerin eşit adil çağdaş bir dünya isteyenlerin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapalım.

Hiç şüphen olmasın. Bu seçim kadınların seçimi olacak. Şiddetsiz, eşit, özgür bir yaşamı birlikte kazanacağız.

Bu seçimde tek adamın kadınlara gösterdiği tek yol karanlıklara açılan yoldur. Din istismarıyla sosyal yardımlarla göz boyama çalıştılar, kadınların bütün haklarını gasp etmeyi kendilerine amaç edinmiş çağdışı yapılarla kol kola girdiler. Bu zihniyet kadınlara 22 yıldır yalan söylüyor. Korkmak susmak itaat etmek biz kadınların asla kabul edemeyeceği şeyler bugüne kadar bütün haklarımızı nasıl savunduysak yine aynı şekilde direnip kazanacağız.

Tek adama karşı çok kadınız. Gelin, tarih yazan kalemi bir kez daha onların elinden alalım. Tek adama karşı, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verelim.

KILIÇDAROĞLU KAZANACAK

KADINLAR KAZANACAK!