CHP Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan çetin mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kadın Cinayetlerini de Depremin Yıkıcı Sonuçlarını da Durduracağımız 8 Mart’lar İçin Mücadeleye Devam
Bu sene 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü hiç şüphesiz depremin gölgesinde kutlayacağız. Ama yine de kutlayacağız çünkü bütün bir yılı mücadele ile geçirdik; İran’dan Afganistan’a, Türkiye’den İspanya’ya direnen kadınlar, dünyada her yerde idik. İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak için verdiğimiz mücadele, bütün toplumun anayasal haklarının sembolü oldu. Baskılarla, bizi pes ettireceklerini sananlar çok yanıldılar. Tam tersine şimdi depremle birlikte önümüze yeni mücadele alanları da açıyoruz. Benzer bir yıkımı bir kez daha yaşamamak ve sorumlulardan hesap sormak için amansız bir mücadele yürütmeliyiz.
Şiddetten kurtulduğumuz bir hayata kavuşmanın bugün için üretebildiğimiz formülü İstanbul Sözleşmesi ve onun bütünsel yaklaşımı olduğu gibi, deprem ve doğal afetlerin yıkıcı sonuçlarından da kurtulabiliriz, ölümleri durdurabiliriz.
Deprem bölgesinde yaşanan her tür şiddet, ırkçılık, ölümlere ve şiddete alışma, şiddetin normalleşmesi, sadece o bölge için değil tüm Türkiye’deki kadınlar ve için bambaşka bir tehlike iklimi doğurabilir. İhtiyaçların sadece tuvalet ve hijyen malzemesi yokluğundan ibaret olmadığını; barınmadan mahremiyete, bir süre sonra başlaması ve maalesef artması muhtemel şiddet ve istismara uzanan geniş bir yelpazede olabileceğini bilmeli ve mücadeleye hazır olmalıyız.
8 Mart, şu an yaşamakta olduğumuz hak kayıplarının hesabını sormanın ve gelecekte yaşayacaklarımızı durdurmanın günüdür.
Bu büyük mücadele gününü tarihine yakışır biçimde kutlamanın; dünyanın bütün kadınları ve bütün ezilenlerinin sömürü ve şiddetten kurtulması, eşit ve özgür bir dünyaya kavuşması için tüm meydanlarda mücadelemizi yükseltmenin günüdür.
Bu 8 Mart’ta acımız taze ama öfkemiz çok köklü, isyanımız çok derin.
Acımızı, isyanımızı kuşanıp kadın dayanışmasını yüceltmek adına mücadelemiz hiç bitmedi, bitmeyecek.
 
“Şiddetsiz”, yaşam haklarına saldırılmadığı bir dünyada yaşamak istiyoruz. Bu durumun toplumda kadını güçlendirmeden mümkün olamayacağı bilinciyle Kadını güçlendirmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyor ve yapılmasını da bekliyoruz.
“Kadın” vurgusu: Cumhuriyetimizin çağlar ötesi ve en özgün özgün vurgusudur.

"Bir daha aday olmayacağım" demişti, sözünü tuttu! "Bir daha aday olmayacağım" demişti, sözünü tuttu!

Kadın hareketi insanlığın önünde “ 21. yüzyılın umut kapısı” olduğunu bugüne değin gösterdiği çaba ve emekle ortaya koymuştur.
21. Yüzyıl “ Kadın Yüzyılı” olacaktır… istiyoruz… Umut ediyoruz… inanıyoruz…
“Hukuka, dünyaya ve yaşama dair sözümüz var” diyerek devam ettiğimiz mücadelede bu farkındalık uğruna çabalayan tüm kadınların 08 Mart Dünya Kadınlar Günü bütün Kadınlarımıza kutlu olsun."