Koronavirüs vakalarının artmasının ardından mecliste aşı ve maske çağrısı yapan Başkan Ekrem Yüce, "Dördüncü doz aşımı yaptıracağım. Bir haftadır cebimde maske taşıyorum, kimse takmadığı için farklı algılar oluşur diye takmaya utanıyorum. 'Bende taşıyıcı olabilirim, kendim için değil başkasını koruma adına takmam lazım' deyip şuandan itibaren maske takmaya çalışalım. Bu konuda biz öncülük yaparsak toplumda bize uyacaktır inşallah" dedi. 

Ferizli Devlet Mahallesi’nin atıksu altyapısı uzun yıllar boyunca garanti altına alındı Ferizli Devlet Mahallesi’nin atıksu altyapısı uzun yıllar boyunca garanti altına alındı

Nurettin Eryılmaz

Neredeyse sıfırlanan koronavirüs vaka sayıları, tekrar yükseliş eğilimine girdi. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Sakarya'da da vakalarda büyük artış görüldü. Öyle ki ilimizde yapılan her 100 koronavirüs testinden 50'sinin sonucunun pozitif çıktığı, günlük vaka sayısının 200'e yaklaştığı öğrenildi. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de Temmuz ayı meclis toplantısında maske ve aşı çağrısı yaptı. 

Başkan Yüce, "Dördüncü doz aşımı yaptıracağım. Size de yaptırmanızı tavsiye ediyorum. Bu işin şakası yok. Ben bir haftadır cebimde maske taşıyorum. Bir türlü takmaya utanıyorum. Kimse takmayınca bizim takmamız sanki böyle farklı algılar oluşur diye cebimde taşıyorum. Gelin biz hep beraber meclis üyeleri, grup başkanvekilleri, daire çalışanlarımız, büyükşehir çalışanlarımız başta olmak üzere maskelerimizi takalım. Örnek olalım. Hepimiz maske takarsak ayıp olmaz. 'Bende taşıyıcı olabilirim, kendim için değil başkasını koruma adına takmam lazım' deyip şuandan itibaren maske takmaya çalışalım. Bu konuda biz öncülük yaparsak toplumda bize uyacaktır inşallah." diye konuştu.