Sakarya’nın tek uydu kanalı olan TV 264 ekranlarının reyting rekorları kıran “Gazeteciler Soruyor” isimli tartışma programı geçen Cuma akşamı saat 21.00’de yine canlı olarak ekranlara geldi. Gazeteci Zafer Tokuş’un rahatsızlığı nedeniyle moderatörlüğünü Hakan Turhan’ın yaptığı Safa Polat, Raif Ugan ve Hüseyin Cumalı’nın konuşmacı olarak katıldığı programda deprem, kentsel dönüşüm, Ada Hayat ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Konut A.Ş. ile birlikte konut müjdesi ele alındı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin Adapazarı Korucuk Mahallesi’nde yapılacak 240 konutla ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki müjdeye vurgu yapan gazeteci Hüseyin Cumalı, “Başkan Yüce çalışanlara verdiği yüzde 40 ek zam, SASKİ aracılığıyla içmesuyunda TÜFE’nin kaldırılması ve kademeli tarifenin kaldırılmasından sonra şehre birde ucuz konut müjdesi verdi. Son 1 aydaki bu müjdeler serisi şehirde bir heyecan yaşattı. Depremin artık kapıda olduğu şu günlerde Kentsel dönüşüm ve yeni konut üretimi bence çok önemlidir. Ayrıca 17 Belediye içinde Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı Belediyesi dışında kentsel dönüşümle ilgili hangi belediye ne yaptı” diye sordu. 

Sokak köpeklerinin saldırdığı çocuk ağır yaralandı Sokak köpeklerinin saldırdığı çocuk ağır yaralandı

Gazeteci Hakan Turhan, Safa Polat ve Raif Ugan, Konut A.Ş.’nin büyük önem taşıdığı ve belediyelerin 1. önceliğinin kentsel dönüşüm olması gerektiği vurgulandı. Adapazarı Belediyesi’nin vizyon projesi Ada Hayat ile ilgili gelişmelerin tartışıldığı programda zaüman, zaman tartışmalarda yaşandı.