2022 yılını geride bırakırken yeni umutlar, daha güzel bir gelecek ümidiyle yeni bir yıla girmenin heyecanını yaşadıklarını belirten Başkan Engin Tumbaz, 2023 yılında da hedefler doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

“Hedeflerimizi güncelleyerek yolumuza devam ediyoruz”

Ara tatile giren minikler ‘Hayvanlar Şehri’ni heyecanla izledi Ara tatile giren minikler ‘Hayvanlar Şehri’ni heyecanla izledi

“Her yeni yıl, geçmiş yılların getirdiği tecrübenin, birikimin üzerine inşa edilecek yeni bir başlangıç, yeni bir heyecan, yeni beklentiler, yeni umutlar demektir”  diyen Engin Tumbaz, “Bizler iş insanları olarak ülkemizin ekonomik anlamda büyümesi için hedeflerimizi güncelleyerek yolumuza devam ediyoruz. Ekonomik büyüme üretimle oluyor. Üretim olursa istihdam, ihracat artıyor. Ne kadar fazla üretim yaparsak ekonomi o kadar büyüyor. Üretim alanlarına, katma değeri yüksek ürünlere yönelmeliyiz. Mevcut potansiyelimizle daha fazla üretmek, ekonomiyi daha fazla büyütmek, ülke olarak zenginleşmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“2023 için yol haritası çizdik”

Üyeler ile birlik ve beraberlik içinde birçok faaliyetler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Tumbaz, “2023 yılı için ASKON ailesi ile birlikte hangi adımları atmamız gerektiğini geçtiğimiz hafta Antalya’da düzenlediğimiz 2023 Planlama Kampımızda istişare ederek kendimize bir yol haritası çizdik. Ekonomik ve toplumsal istikrar hedefimiz hiç sapmadı. Ekonomik ve sosyal politikalarımızda, yatırımlarımızda ortaya koyduğumuz dik ve kararlı duruşumuzla her zorluğun üstesinden gelebilen Türkiye'yi tüm dünyaya gösterdik. Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni bir umut demektir.
Bu duygu ve düşüncelerle 2023 yılının tüm insanlığa hayırlar getirmesini, dünyada; barış, huzur, sağlık, hoşgörü, birlik, beraberlik, içinde geçireceğimiz bir yıl olmasını dilerim” dedi.