Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, sosyal medya hesaplarında yayınladığı videoda bazı kişilerin kendisine yönelttiği iddialara cevap verdi. 

Başkan Gündoğdu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Sosyal medya hesaplarından algı operasyonlarıyla yıpratma ve dezenformasyon yaparak itibar Suikastı yapmalarını çok da dikkate almadık çünkü sahtekarlara ve sahte yüzlere itibar cellatlarına prim vermedik asla da vermeyeceğiz. Bu algı operasyonlarında sınır tanımayacaklarını, bükemedikleri eli öpmek yerine kahpelik yapmaya kadar götüreceklerini tahmin ediyorduk. 

Biz doğru bildiğimizi yapmaya devam edeceğiz. İnternet medyasındaki bir haberle alakalı açıklamalarda bulunacağım. Sevgili dostlar, sevgili dostlar diyorum çünkü hesap verilecek tek makam tek merci halkımızdır sahtekarlara cevap vermeyi zül sayıyorum. Parselleri ekranda göreceksiniz sevgili dostlar. Bahsi geçen parseller 78 yılından beri ata toprağımız ve 79 yılından beri rahmetli babamızdan kalan miras yeridir. Başkaları gibi belediye başkanı olduktan sonra malımıza mal katmışlığımmız yoktur elhamdülillah. Benim başkaları gibi başkalarının üzerine edilmiş mallarım da yoktur. Gayrimenkullerin de yoktur.

Atadan kalan malımın üzerine sahip olduğum 20 yıllık iş hayatında üzerine koyabildidiği yalnızca arabam var aksini iddia edenin alnını karışlarım. Göreve geldiğimiz 2019 yılından beri yaklaşık 225 adet inşaat ruhsatı kestik. Bu inşaat ruhsatları hangi yasal mevzuat ile kesildiyse şahsıma ait olan arsam ile ilgili helal dairede her vatandaş gibi hakkım olan ruhsatı keserek talep ettiğim geçerli yasal mevzuata uygun imar durumlarına göre verilmiş bir inşaat ruhsatıdır.

Parsellerde ferizli Belediyesi tarafından yapılan ilk imar planı 2.01.2008 tarihli ve 03 sayılı meclis kararıyla kabul edilmiştir. Büyükşehir Meclisi ise 14.04.2008 tarih ve 4/144 nolu meclis kararı ile kabul edilerek planlar yürürlüğe girmiştir. Hani 2007 yılında planlarda sağlık alanı vardı diyor ya asla böyle bir durum yoktur, olmamıştır. İmar planı olarak mecliste onaylanmadan plan hükmü alması mümkün değildir. Başkan yardımcısı olduğu dönemde bu planları yaptı diye bir iftira kampanyası var. Ben 2005 Ağustos ayı itibari ile Ferizli Belediyesinden ayrıldım ve sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesine çalışmaya başladım. Dolayısıyla plan ile ilgili bir tasarrufta bulunmam söz konusu değildir. 

2008 ve 2014 yıllarında herhangi bir değişiklik söz konusu değil yine 2014 yılında bir imar değişikliği olmuş. Bu değişiklikte miras yolu ile bana kalan bahse konu parsellerde küçük bir değişiklik olmuş görüyorsunuz ve bana bir kazanım sağlanmış. İtiraf ediyorum; dönemin belediye başkanı bana küçükte olsa bir rant sağlamış ama asıl rantı 6030 nolu parselde bulunan parkı kaldırarak Beytullah'a yüz süren müteahhit meclis üyesi arkadaşa sağlamış ya da ona sağlanan rantı saklamak için bana da mecburen rant sağlamış. Bilemiyorum. 2012-2014 yılında yapılan değişiklikleri burada saymaya kalkarsak saatlerce sunum yapmam gerekebilir. Bu konulara girmeyeceğim.

24 şehir, 110 ilçe fay hattı üzerinde! Aralarında Sakarya da var 24 şehir, 110 ilçe fay hattı üzerinde! Aralarında Sakarya da var

Sevgili dostlar amacımız birilerinin arkasını açık etmek değil. Ferizli Belediyesinin meclisinde alınan kararların yüzde 85-90’ı oybirliğiyle geçiyor yani şeffaf bir belediyeyiz. 2023 yılında bir revizyon da bizim dönemimizde yapıldı. Bu yapılan revizyonda da bana ve imar müdürümüze ulaşan meclis üyelerimize gelen sorumlu yerlerle ilgili imar müdürlüğümüze gelen sorunlu yerlerle ilgili bir çalışma yapıldı. 

Bu çalışmada belki Ferizli’de 40 yıldır çözülemeyen sorunların gerek kurumlarda çalışmalar yapılarak gerekse kendimizi ifade ederek yaptığımız çalışma sonucu 400-500 vatandaşımızın imarla ilgili olan problemlerin çözümüne çaba sarf ettik. Çözemediklerimiz  de olmuştur. Çözülenleri de kendi içerisinde çözme noktasına çaba sarf ettik. Birilerini memnun ederken birilerinin de mağdur etmedik ve de sonuç da aldık. Bu çabayı bu gayreti yok sayma küçültme adına sürdürülen iftira kampanyalarına algı operasyonlarınana açıklık getirmek için bu videoyu çekme ihtiyacı doğmuştur. 

Koltuğa yapışmak için burada değiliz. Partimiz görev verirse değerli halkımız da destek verirse bizler aldığımız yetkiyi ve görevi yerine getirme derdinde olan insanlarız. Bugüne kadar tüy bitmemiş yetimin hakkını yemedik yedirmedik yedirmeyeceğiz."