AK Parti Sakarya teşkilatından 27 Mayıs açıklaması AK Parti Sakarya teşkilatından 27 Mayıs açıklaması

Ferizli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ferizli Belediye Başkan Adayı İsmail Gündoğdu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak büyük zaferin yıldönümünü kutladı.

Mesajında, Çanakkale Zaferi’nin Dünya tarihinin akışını ve Türk milletinin kaderini değiştirdiğine dikkat çeken Başkan Gündoğdu, Çanakkale Zaferi'nin, İstiklal Harbini de zafere ulaştıracak mücadeleci ruhun güçlenmesine vesile olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde, yüreklerimizde bir kez daha kahramanlık ve vatan sevgisinin coşkusunu yaşıyoruz. Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale'de canlarını siper eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Çanakkale Zaferi, bir milletin küllerinden doğarak iman, inanç, azim ve fedakarlıkla vatanını savunduğu, dünya tarihinde eşine az rastlanır bir destandır. Bu zafer, sadece bir savaşın kazanılmasından öte, Türk milletinin bağımsızlık tutkusunun ve kahramanlığının en somut göstergesidir.

Çanakkale'de Mehmetçik, "Çanakkale geçilmez" gerçeğini tüm dünyaya haykırmıştır. Vatan sevgisiyle dolu yürekler, imkansızı başararak tarihe altın harflerle yazılmıştır. Bu zafer, Türk milletinin asla boyunduruk altına girmeyeceğini, bağımsızlığı için her türlü fedakarlığı yapacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Bugün bizlere düşen görev, Çanakkale Zaferi'nin ruhunu yaşatmak ve bu topraklara göz dikenlere karşı her zaman tetikte olmaktır. Atalarımızın bize emanet ettiği bu cennet vatanı korumak için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Bize emanet bırakılan kutsal topraklarımızda canlarını feda eden atalarımızın değerini bilmek ve Çanakkale Destanı’nı geleceğe aktarmak hepimizin en önemli görevlerinden biridir. Şanlı ecdadımıza karşı mesuliyetlerimizin şuuruyla Çanakkale’nin hatırlattığı değerlerden, ortaya koyduğu manadan vazgeçmeyecek ve bu vatanı imanla sevmeye; aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla ve inançla ülkemizi koruyup büyüteceğiz. Yüce Allah bize Çanakkale’de yokluk içindeyken iman gücüyle mücadele eden ecdadımıza layık torunlar olmayı, vatanımıza her zaman faydalı ve güzel hizmetler etmeyi nasip etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz.”