Hüseyin Cumalı’nın haberi

O GÜNLERDE NELER YAŞANDI!
Cumhur ittifakı MHP Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu'nun çalışmalarına yeteri kadar destek vermemekle suçlanan ve AK Parti Genel Merkezi tarafından görevden alınan AK Parti eski Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal bilindiği gibi seçim öncesinde saf değiştirdi. BBP Hendek Belediye Başkan Adayı İrfan Püsküllü’ye destek veren Baykal o günlerde büyük tepki almıştı.

BELEDİYENİN AVUKATI OLDU
31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde yaşanan o günler mazide kalırken, Hendek Belediye Başkanlığı’na seçilen İrfan Püsküllü seçim öncesi kendisine destek veren Av. Hasan Serdar Baykal’a ödülünü belediye avukatı yaparak verdi. Hendek Belediyesi’nden çıkartılan işçilerin mahkemeye gitmesiyle birlikte yasa gereği arabulucuk sistemi devreye girdi. Belediyeden çıkartılan işçilere gönderilen resmi mesaj ve tebligatlarda “Hendek Belediye Başkanlığı ve Vekili Av. Hasan Serdar Baykal” yazması dikkatlerden kaçmadı. 

B7Ae2Ce3 0114 4D8D B616 D1D3E384F374

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı paylaşımı

ÖDÜL GİBİ GÖREV ALDI
Hendek Belediye Başkan seçilen İrfan Püsküllü’nün seçim sonrası AK Parti eski Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ı “Hendek Belediyesi” avukatı yapması kamuoyunda, “İrfan başkan seçim öncesi kendisini destekleyen Hasan Serdar Baykal’a ödülünü vermiş. Onu belediyenin avukatı yapmış. Hadi yine iyisin Hasan Serdar Baykal” yorumuna neden oldu. 

*

SEÇİM ÖNCESİ NE OLMUŞTU!
Cumhur ittifakı MHP Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu'nun çalışmalarına yeteri kadar destek vermemekle suçlanan ve AK Parti Genel Merkezi tarafından görevden alınan AK Parti eski Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal bilindiği gibi seçim öncesinde saf değiştirdi. AK Parti Hendek İlçe Başkanı iken “Ben bu davanın neferiyim. Cumhurbaşkanımızın emrindeyim” diyen Baykal, görevden alınınca seçim öncesi BBP Hendek Belediye Başkan Adayı İrfan Püsküllü’nün hediyelerini kendi aracına yüklerken görüntülendi. 

BAYKAL’A BÜYÜK TEPKİ GELDİ
AK Parti Hendek İlçe Başkanı olan Hasan Serdar Baykal’ın Hendek’te bir ağırlığı olduğunu belirten vatandaşlar ise o günlerde “Bir zamanlar ilçenin kaderine yön veren Hasan Serdar Baykal, şimdi kapı  kapı gezip hediye dağıtıyor. Bunu da BBP’li olduğu için değil, Cumhur İttifakı adayına destek vermediği için görevden alınmasının inadına yapıyor. Sosyal medyasından Cumhur İttifakına sürekli sert söylemlerde bulunuyor. Peki kendisi görevden almasalardı, yine böyle mi davranacaktı! Uzun lafın kısası, yıllarca ‘davanın neferiyim’ diyen Baykal AK Parti’de menfaatin bitmesiyle gerçek yüzünü ortaya koydu. Siyasetten de olsa bu hallere düşmesi yazık” demişlerdi.

MEŞHUR DAĞ BENZETMESİ
Bilindiği gibi AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal görevden alındıktan sonra AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile MHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş’a sert söylemlerde bulunmuştu. Yaptığı açıklamada Baykal, “Kendisini Olimpos Dağı’nın zirvesinde bir figür olarak gören genel başkan yardımcımız Ali İhsan Yavuz'un bize ilettiği sebep, MHP’nin bizi istememesi sebebiyle görevden alınmamızdır” demişti. Baykal katıldığı canlı yayında ise yine sert söylemlerini sürdürmüştü.