Başkan Uçak beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve Ferizli İlçe Başkanı Ömer Deniz'in katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Serdivan'da bir restoranda düzenlenen toplantıda Başkan Uçak kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Halkın seçimlerde takdirinin sandıkta tecelli ettiğini ve bu kapsamda partilerine muhalefet görevi verildiğini belirten Başkan Uçak, "Ferizli Belediye Başkanımız Mehmet Ata, meclis üyelerimiz, ilçe başkanlarımız ve tüm teşkilatımızın birliktelikle Sakarya ve halkımıza hizmet etmek için çalışacağız" dedi.

Parti mensuplarına yapılan transfer tekliflerine cevap veren Uçak, "Bilindiği gibi son günlerde partimizdeki bazı milletvekillerimize teklifler yapıldı. Gidenler oldu. Bunların gündeme geldi. Bu tür teklifler Sakarya’da da oluyor. Kocaali Belediye başkan adayımız ve bazı yöneticilerimize teklifler geldi. Ferizli Belediye Başkanımıza dolaylı olarak geldi. Bunlar siyasi olarak etik değil. İyi parti daha bitmedi ve ülkemiz, milletimiz için çalışmaya devam ediyor" dedi.

Ferizli Belediye Başkanı Mehmet Ata'nın işleri dolayısıyla katılamadığı toplantıda konuşan İlçe Başkanı Ömer Deniz, halka dönük sosyal içerikli belediye hizmetleri yaptıklarını söyleyerek, 10 mahalleye kış gelmeden doğalgaz verileceğini vurguladı. Başkan Ata'ya dolaylı yoldan transfer teklifi geldiğini belirten Başkan Deniz, bu hareketleri yanlış bulduklarını söyledi. Belediye çalışmalarına yogunlaşıklarını söyleyen Başkan Deniz, millete hizmet etmenin derdinde olduklarını ifade etti.

Evrenköy'ün tapu sorununu meclise taşıdı Evrenköy'ün tapu sorununu meclise taşıdı

Genel Başkan Musavat Dervişoğlu ile sık sık görüştüklerini, Sakarya ve Ferizli Belediyesi ile ilgili bilgi verdiklerini söyleyen Başkan Uçak, "Sakaryamıza ve milletimize hizmet etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

CHP başta olmak üzere kurulma aşamasında olan partilerin, parti mensuplarıyla görüşmeler yaptığı iddiasına da Başkan Uçak, "Partimizden istifa edenler istedikleri partiyle görüşebilirler" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile uyumlu çalışacaklarına inandıklarını belirten Başkan Uçak, "Başkan Yusuf Alemdar’ın milletimize hizmet konusunda hassas olduğunu biliyoruz. Ferizli'de de uyumlu çalışmalar yaparız diye düşünüyoruz" diye konuştu.